Miškų ir paplūdimių tarša, bei jų tvarkymas


Įvadas. Teorija. Problemos analizė. Nepagarbus žmonių elgesys gamtos atžvilgiu. Greitojo reagavimo būrys. Paplūdimių tarša. Išvados. Literatūros sąrašas.

Iš analizavus mūsų pirmtakų gyvenimo būdą, juos supančią aplinką – susimąstome. Kodėl viskas iš pagrindų pasikeitė? Kodėl XXI amžiaus žmogus nebejaučia, tos pačios atsakomybės prieš gamtą, kaip mūsų pirmtakai? Argi visuomene sugadino dabartinė technologijų karta? Deja į šiuos klausymus – konkretaus atsakymo mokslininkai, taip ir ne atrado – yra iškelta daug skirtingų filosofinių pamąstymų.

Kiekvienas žmogus, ypač gyvenantis didmiestyje – savaitgalį ne prieš praleisti gamtoje, arba šiltą vasaros dienelę pasideginti pajūryje, gražioje ežero pakrantėje. Viskas būtų labai gerai, bet kodėl mes taip kiauliškai ir ne atsakingai elgiamės gamtos atžvilgiu? Po savęs paliekame krūva šiukšlių – nors ir sušluojam į vieną vietą, tačiau stiklas ir plastmasė - šimtus metų žemėje nesupūna. Kodėl męs negalvojame apie žmones, kurie atvažiuos į tą pačią vietą po mūsų, ir kur dingo mūsų pagarba ir grožio sampratą, kurios taip visi ištroškę – pasisemti iš gamtos po kasdienės darbų rutinos.

Pajūriuose ir ežerų paplūdimuose, kas šimtas metrų stovi šiukšlių dėžės – argi taip sunku surinkti po savęs šiukšles ir paėjus kelis žingsnius išmesti šiukšles i konteinerį? O gal mums tiesiog gėda tai padaryti esamų draugų akivaizdoje?

Kiekvienas turime atsisėsti ir apgalvoti, kodėl mes taip darome. Pirmiausia turime pradėti analizuoti iškilusias problemas nuo savęs, o paskui jau kritikuoti ir kaltinti kitus asmenys. Teorija

Žinant atliekų kiekį, lengviau jas tvarkyti ir įvertinti pavojingų atliekų gausą.

Lietuvoje kasmet susidaro apie 15 tūkst. tonų nebenaudojamų padangų, per metus vienas šalies gyventojas išmeta apie 5 kilogramus padangų. Pakelėse ar miško medžių paunksnėje sukrautos padangos ne tik gadina estetinį vaizdą ir verčia miške jaustis kaip sąvartyne, bet kenkia žmogaus sveikatai ir aplinkai – užsidegusios senos padangos į aplinką išskiria itin kenksmingas medžiagas.

Padangos išskiria žmogaus sveikatai pavojingą medžiagą – benzeną, kuris patenka į dirvožemį, iš čia – į gruntinius vandenis, o galiausiai – į vandenį, kurį geriame. Ištirta, kad benzenas veikia kraujo gamybos organus, kaulų čiulpus, gali sukelti įvairias kraujo ligas ir net leukemiją, t.y. kraujo vėžį.

  • Aplinka Referatas
  • Microsoft Word 246 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (2123 žodžiai)
  • Kolegija
  • Karteris
  • Miškų ir paplūdimių tarša, bei jų tvarkymas
    10 - 9 balsai (-ų)
Miškų ir paplūdimių tarša, bei jų tvarkymas. (2016 m. Sausio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/misku-ir-papludimiu-tarsa-bei-ju-tvarkymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 01:55
×