Miškų kirtimas ir nykimas, pasekmės


Įvadas. Atmosferos deguonis. Vandens ir vėjo erozija. Miškas - tai pavėsis ir oro cirkuliacija. Miškas palaiko biologinę įvairovę. Didelių miško plotų sunaikinimo pasekmės.


Temos tikslas: susipažinti su miško nauda eko sistemai.

Temos aktualumas: Šiuo metu labai aktuali tema, nes kuo anksciau pradesime daryti konkrečius sprendimus dėl miškų nykimo, tuo mažesnės bus pasekmės.

Kadangi miško medžių linija stabdo įsibegėjusius, krentančius lietaus lašus, erozija yra gerokai pristabdoma, taip pat ir su vėju. Miškas stabdo gūsingus vėjus, todel miške gali kurtis įvairi fauna, kuri nesibaimindama gūsingų vėjų ar lietingų audrų. Korozija niokoja dirvą, kuri yra namai įvairių rūšių gyvūnams. Iškirtus mišką liktu plyni laukai nepanaudingo ploto. Įpatingai žemės erozija jaustūsi kalningos vietovėse, kur žemė taptų laibai laisva. To pasakoje daug dazniau vyktų kalnų dūlėjimas, susidarytu nuošliaužos, kurios užverstų kelius, galbut net sugriautu ištisus miestus. Miškas ir lietus eina iš vien. Jeigu nebeliktų miškų, atmosfera taptų nevaldoma, o tai veda prie destrukcijos globaliniu mastu. Vadinasi miškas saugo nuo erozijos.

Miškas yra pavėsis. Žemė gaudama spindulius tiesiai iš saulės ikaista, džiūna. Todel nebevyksta pūvimas, naturali gamta nebesivysto/žūva, gyvybes nebelieka. Del to labai svarbu, kad žemę dengtu miškų plotai, kurie apsaugo fauna nuo tiesioginių spindulių. Dar pavėsis yra reikalingas lietui. Atmosfera prarastu savo stabilumą, nes miškas yra savotiškas temperatūros rezervuaras. Karštomis dienomis galime atsivėsinti po medžio šešėliu. Dienos metu miškas išstumia vėsų ora iš savęs ir prisiima šiltesnį, kurį vel vėsina ir valo. Labai svarbu miestuose žalieji plotai, kurie valo ora nuo sunkiuju dalelių, įvairių dujų.

  • Aplinka Referatas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1372 žodžiai)
  • Jolis
  • Miškų kirtimas ir nykimas, pasekmės
    10 - 5 balsai (-ų)
Miškų kirtimas ir nykimas, pasekmės. (2016 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/misku-kirtimas-ir-nykimas-pasekmes.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 02:57
×