Miškų teisinė apsauga (2)


Lietuvos Respublikos miškų įstatymas. Nutarimas dėl specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų patvirtinimo. Įsakymas dėl specialiųjų apsaugos ir stichinių nelaimių padarinių šalinimo miškuose priemonių nustatymo. Rezoliucija dėl naujos ES miškų strategijos – miškams ir su mišku susijusiam sektoriui. Direktyva dėl prekybos miško dauginamąja medžiaga. Išvados. Literatūros sąrašas.


Reglamentas - privalomas teisės aktas. Jį visą privaloma taikyti visoje ES.

Įstatymas reglamentuoja miškų atkūrimą, apsaugą, naudojimą. Sudaro teisines prielaidas juos tvarkyti pagal vienodus ir subalansuotus miškų ūkio principus, užtikrina racionalų išteklių panaudojimą, suteikia šaliai didžiausią socialinę ir ekonominę naudą, užtikrina biologinės įvairovės išsaugojimą, produktyvumo didinimą, kraštovaizdžio stabulimą, bei galimybes dabar ir ateityje atlikti funkcijas nedarant žalos kitoms ekosistemoms.

Įstatymą sudaro septyni skyriai, o juos 25 straipsniai, kuriuose apibrėžiama:

Įstatymą skelbia ir pasirašo tuometinis Lietuvos Respublikos prezidentas Algirdas Brazauskas.

Apačioje rašomi visi su šiuo įstatymu susiję pakeitimai, kuriuos priėmė Lietuvos Respublikos Seimas, bei Konstitucinio Teismo nutarimai.

Nutarimą sudaro 47 skyriai, 184 punktai, o miškų teisinė apsauga apibrėžta šiuose punktuose:

Įsakymas nustato specialiąsias apsaugos ir stichinių nelaimių padarinių šalinimo miškuose priemones.

Nors ši rezoliucija neturi teisinių padarinių, bet ja Europos Parlamentas išreiškia politinę poziciją susijusią su miškų teisine apsauga, nustato politinius įsipareigojimus, nurodo darbus, kurie bus vykdomi ateityje apsaugoti miškus.

Europos Parlamentas priėmė daugiametį miškų strategijos įgyvendinimo planą, kuriame išdėstyti numatyti veiksmai.

Visi turi bendra panašumą, tai asmenį, kuris šiuos teisės aktus pasirašo, ar tai būtų Prezidentas, pirmininkas, ar ministras pirmininkas.

Jie skiriasi ne tik savo leidėju, adresatu, tūriniu, bet ir teisine galia – arba išvis jos neturi.

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2367 žodžiai)
  • Kolegija
  • V
  • Miškų teisinė apsauga (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Miškų teisinė apsauga (2). (2018 m. Sausio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/misku-teisine-apsauga-2.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 22 d. 13:12
×