Mišraus azoto rūgšties gamyba


Azoto rugsties gavimas. Azoto rugstis. Azoto rugstis gavimas. Azoto gamyba. Azoto rūgšties gavimas namu salygomis. Azoto rūgsties gamyba pramoneje. Azoto rugstis referatas. Vyno rūgšties gavimas. Panaudojimas azoto rugsties. Azoto rugstis namu salygomis.

Mišraus azoto rūgšties gamybos technologijos aprašas. Mišraus azoto rūgšties gamybos technologijos elementai. Automatizavimo schemos veikimo aprašas. Ryšių schemų aprašai. Naudota literatūra. Lentelės. Grafikai.

Išcentriniame kompresoriuje (4) suslėgtas ir įkaitintas oras (4,2*105 n/m2 200ś c), leidžiamas į kontaktinio aparato (6), sumontuoto kartu su garo katilu, gaubtą. Toliau oras maišytuve sumaišomas su išvalytu ir pašildytu (5) amoniaku,kurio kiekis priklauso nuo garintuvo temperatūros. Dujų mišinys dar kartą išvalomas kontaktinio aparato filtre. Katalizė vykdoma dviem laipsniais. Aparate yra trys platniniai tinkleliai ir neplatininio katalizatoriaus sluoksnis. Masėje, esančioje po šiuo sluoksniu, sėda platina. Gautos karštos nitrozinės dujos (850 - 880ś c) apiplauna garo katilo vamzdžius (garas 40*105 n/m2, 440ś c) ir po to šildo į garo katilą leidžiamą vandenį (7), kuris nustatomas tekėti tam tikru kiekiu, kad dujas ataušintų iki 180ś c. Toliau nitrozinės dujos aušinamos aparatuose oru (8), kurio tiekimas reguliuojamas taip, kad dujos atvėstų nuo 180 iki 60ś c ir leidžiamos į plautuvą (9). Į šio aparato viršų paduodamas azoto rūgšties kondensatas. Plautuvo apačioje susikaupia 47% koncentracijos azoto rūgštis ir šioje tarpinėje proceso vietoje koncentracija išmatuojama. Nitrozinės dujos nukreipiamos į absorberį (10). Atvėsintos nitrozinės dujos patenka į nitrozinį kompresorių (18), kur suslegimamos iki 11*105 - 12*105 n/m. Nitrozinės dujos, nuosekliai ataušintos vandens šildytuve (19) ir šaldytuve (oru) (16), kuriame oro srautas reguliuojamas taip, kad dujos atvėstų iki 60 - 70 śc, leidžiamos į absorberį, kurio lėkštės aušinamos vandeniu. Gauta 60% koncentracijos azoto rūgštis,kurios koncentracija nuolat tikrinama, prapučiama kolonoje (11) ir toliau teka į rinktuvus. Prapūtimo dujos grąžinamos į ciklą. Prieš plaunant jos sumaišomos su nitrozinėmis dujomis. Išmetamosios dujos iš absorberio eina į kaitintuvą (12), kuriame kaitinamos išvalytų ir kūryklinių dujų mišiniu. Toliau jos patenka į maišytuvą(13), kuriame į jas įmaišoma gamtinių dujų, ir į katalizinio valymo aparatą (14) su paladžio katalizatoriumi. Iš valymo aparato išeinančiose dujose lieka 0,004 – 0,006% azoto deginių. Išvalytos karštos (750 - 770ś c) dujos nukreipiamos į rekuperatorinę turbiną (17). Leidžiamos į išmetamųjų dujų kaitintuvą (12) išvalytos dujos pirmiausia nukreipiamos į kūrykla (15), kurioje, kad būtų kompensuoti šilumos nuostoliai, deginamos gamtinės dujos.

  • Microsoft Word 232 KB
  • 2010 m.
  • 12 puslapių (1319 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mindaugas
  • Mišraus azoto rūgšties gamyba
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Mišraus azoto rūgšties gamyba. (2010 m. Gruodžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/misraus-azoto-rugsties-gamyba.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 22 d. 17:07
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo