Mitai apie rūkymą


Mitai apie rūkymą. Mitas Rūkymas yra žalingas įprotis. Mitas Pypkių ir cigarų rūkymas yra sveikesnis. Mitas Nikotinas yra pati kenksmingiausia tabako dalis. Mitas Cigaretė sušildo, kai šaltamitas Rūkymas sumažina stresą ir ramina nervus. Mitas Metus rūkyti priaugama svorio. Mitas Cigaretės “Light” (“lengvos”, “šviesios” ir pan. ) yra mažiau kenksmingos už įprastas. -as mitas Daug žmonių pasaulyje rūko, tačiau nugyvena ilgą gyvenimą. -as mitas Rūkymas padeda sukoncentruoti dėmesį. Mitas Retas rūkymas nekelia sveikatai jokios grėsmės. Pasyvus rūkymas.

Kad žalingas – nesiginčysiu, bet kad įprotis, tai drįsčiau suabejoti. Juk žmogus turi tiek daug įpročių (tame tarpe ir žalingų), kurių gali lengvai ar be didesnių pastangų atsisakyti tik panorėjęs. Vienareikšmiškai – rūkymas yra narkotinė priklausomybė, kur narkotikas yra nikotinas .

Šie rūkymo būdai retai sukelia plaučių vėžį, nes dažniausiai dūmas netraukiamas į plaučius. Tačiau pypkės ir cigarai įtakoja lūpų ir gerklų vėžio atsiradimą.

Pats nikotinas nėra kancerogenas. Visų pirmą, tai narkotikas, dėl kurio atsiranda pripratimas ir noras rūkyti. Traukiant dūmą į organizmą papuola įvairios nuodingos medžiagos, kurios yra tabako dervose. Jų sudedamosios dalys, per kraują, patenka į žmogaus organizmą. Ten besikaupdamos jos įtakoja įvairių uždegimų, tinimų ar vėžio atsiradimą.

Iš tikrųjų tabako sudedamosios dalys (dervos, nikotinas, smalkės ir t.t.) ne atpalaiduoja, o paprasčiausiai slopina pačias svarbiausias centrinės nervų sistemos dalis. Tačiau kai žmogus pripranta prie cigaretės, ir organizmas pradeda reikalauti nikotino, jam atrodo, kad užtraukęs dūmą nusiramina. Nors iš tiesų jis tik slopina nikotino “badą”. Gaunasi užburtas ratas: ir streso atsiradimą, ir jo pabaigą pradeda tiesiogiai įtakoti rūkymas.

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2016 m.
  • 2 puslapiai (699 žodžiai)
  • Dodrikas
  • Mitai apie rūkymą
    10 - 4 balsai (-ų)
Mitai apie rūkymą. (2014 m. Vasario 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/mitai-apie-rukyma.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 22 d. 00:17
×