Mitai kalba apie amžinuosius iššūkius, kuriuos tikrovė meta žmogui


Mitai kalba apie amžinuosius iššūkius, kuriuos tikrovė meta žmogui.


POTEMĖ: Filosofas Naglis Kardelis teigia, kad ,,mitai kalba apie amžinuosius iššūkius, kuriuos tikrovė meta žmogui, ir apie laiko patikrintus būdus dorotis su jais.

Kalbėti apie mitus – gana painus uždavinys. Žodį mitas dažnai aptinkame kasdienėje kalboje, kur jis suprantamas kaip „nepatikimas ar melagingas pasakojimas“, tačiau graikiškos kilmės žodis mitas visų pirma reiškia žodį, pasakojimą apie tikrus dalykus: apie polio dievus, senuosius didvyrius, pirmuosius miestus ir jų įkūrimą. Taigi, kuo tada skiriasi mitas nuo sakmės? Mano nuomone čia skirtumų nėra daug, tačiau skiriasi pasakojimų objektai, vietos. Sakmės gana atskiros ir kiekviena iš jų pasakojama tarsi atskirai, o pavyzdžiui antikos mitai neretai gana glaudžiai susiję, pavyzdžiui giminystės ar kitais ryšiais.Šiandien mitu galėtume vadinti pasakojimą, kuriame per konkrečius veikėjus, sugyvintas būtybes atskleidžiama tiesa apie atsiradimą ir nebūtį. Mitas tampa žmogaus savivokos, santykio su pasauliu išraiška, jo paaiškinimo įrankiu. Ir nors mite pasakojama apie dievus, pusdievius, jų kilmę, žygdarbius, tarpusavio santykius, geras ir piktas dvasias, jis byloja ir apie pirmapradę istoriją, aiškinamas pasaulio ir žmogaus atsiradimas, užgimimo ir mirties paslaptys, nusakomos moralinės vertybės ir dorybės.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (791 žodžiai)
  • Mokykla
  • Tautvydas
  • Mitai kalba apie amžinuosius iššūkius, kuriuos tikrovė meta žmogui
    10 - 2 balsai (-ų)
Mitai kalba apie amžinuosius iššūkius, kuriuos tikrovė meta žmogui. (2016 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/mitai-kalba-apie-amzinuosius-issukius-kuriuos-tikrove-meta-zmogui.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 05:58
×