Mitas apie Saulės gimnazijos įkūrimą


Saulės rūmai. Apie saulės gimnaziją rašinys.

Kunigaikštis Kaunas susiruošė pamedžioti netoli Nemuno ir neries santakos. Klajojo visą dieną, kol galiausiai ant netoliese esančio kalno jis aptiko seną lapę. Kunigaikštis taikėsi ją nudobti, tačiau lapė prakalbo į kunigaikštį žmogaus balsu.

Kunigaikštis taikėsi ją nudobti, tačiau lapė prakalbo į kunigaikštį žmogaus bpastatydink šioje vietoje saulės rūmus ir įrenk juose gimnaziją. Jos garsas sklis po visą pasaulį. Garbė bus tam, kas galės mokytis šioje gimnazijoje. Į ją plaukte plauks mokiniai iš visos šalies, tačiau mokytis galės tik išrinktieji. Pastatydink apie gimnaziją miestą ir pavadink jį savo vardo garbei. Jis taps ne mažiau žymus nei gimnazija. Jis taps jei ne sostine, tai bent antru pagal dydį ir svarbą miestu Lietuvoje.

Apakintas garbės, kuri jo laukė, kunigaikštis paleido lapę ir nedelsdamas pradėjo darbą. Neilgai trukus ant kalno viršūnės puikavosi puikūs saulės rūmai. Į ją pradėjo plūsti mokiniai, tačiau daugelis jų nebuvo verti ten mokytis. Miestas aplink gimnaziją pats augte augo. Po kunigaikščio mirties, jo vietą užėmė dukra aldona, vėliau ištekėjusi už garsaus menininko sello ir gavusi sellienės vardą. Ji toliau sėkmingai tęsė tėvo pradėtą darbą.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (203 žodžiai)
  • Mokykla
  • Mitas apie Saulės gimnazijos įkūrimą
    10 - 2 balsai (-ų)
Mitas apie Saulės gimnazijos įkūrimą. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/mitas-apie-saules-gimnazijos-ikurima.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 02:40
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo