Mitralinio vožtuvo prolopsas


Sirdies prolopsas. Mitralinio voztuvo nesandarumas. Mitralinis sirdies prolopsas. Mitralinis vožtuvas. Prolopsas sirdies. Letinis mitralinio vožtuvo nesandarumas. Mv prolopsas. Sirdies vožtuvo paskirtis. Sirdies vožtuvo ligos. Mitralinio voztuvo prolopsas sporte.

Mitralinio vožtuvo prolopsas. Ligos priežastys. Rekomenduota mankšta. Gyditojas man rekomendavo. Mitralinio vožtuvo prolopsas – tai letine širdies liga, kuri sąlygoja širdies nepakankamumo vystymasi. Vožtuvu paskirtis – ritmiškai atsidarinejant leisti prateketi kraujui, o kai jie užsidaro, neleisti kraujui grižti atgal. Šią veikla sutrikdo vožtuvų pažeidimas. Vožtuvams susiaurejus, tai vadinama vožtuvo prolopsu jo pasekmėje sunkiau prastumti kraują pro ji, o kai vožtuvas išsiplečia, atsiranda jo nesandarumas, dalis kraujo grįžta pro nepakankamai užsidariusį vožtuvą.

Mitralinio vožtuvo prolopsas – tai letine širdies liga, kuri sąlygoja širdies nepakankamumo vystymasi. Vožtuvams susiaurejus, tai vadinama vožtuvo prolopsu jo pasekmėje sunkiau prastumti kraują pro ji, o kai vožtuvas išsiplečia, atsiran persirgus angina ar kita streptokoku sukelta liga, organizmas prieš bakterija pradeda gaminti specialias ją žudančias medžiagas (antikūnus). Tačiau dėl tam tikrų paveldėtų žmogaus genetinių ypatybių šios medžiagos pradeda žaloti ne tik bakterijas, bet ir paties žmogaus audinius: širdies raumenį ir vožtuvus, sanarius, poodi, oda, smegenis), sukeldamos šiu organu uždegima ir pažeidima. Tai vadinama imuninemis alerginemis reakcijomis. Simptomai: dusulys, užkimes balsas koju, ranku tinimas, širdies plakimo priepuoliai, nevirškinimo pojutis.

Man šią liga nustate kai buvau 14 metu. Prieš tai turejau igimtą širdies idą- desiniojo širdies voztuvo nepakankamumą. Nuo metu kūno kultūrą lankiau spec grupeje. Kiekvienais metais po du kartus reikėjo lankytis pas gyditoja. Ten man buvo atliekami tokie tyrimai: auskultacijos (išklausomi širdies užesiai),širdies echoskopijos, krutines lastos rentgenologiniai tyrimai ir elektrokardimankšta širdies darbui stiprinti: važinėjimas dviračiu, nespartus lipimas laiptais, pasi atsistojus tiesiai dešinę koją pakelti 45 laipsnių kampu į virsų. Nugara tiesi, pilvas įtrauktas. Įkvėpiant pakeltą koją pritraukti prie kairės. Iškvėpiant grįžti į pradinę padėtį. Pratimą daryti ą0-ąį kartų, paskui pakeisti koją. Di statiniai įtupstai. Nugara tiesi rankos ištiestos į šonus (galima su nedideliais svareliais), taip pat tiesios, pilvas kuo labiau įtrauktas. Daraant įtupstą taip išbūti 10-15 sekundžių. Pakeičiama koja. Pratimas atliekamas 2-3 kartus.

  • Microsoft Word 8 KB
  • 2010 m.
  • 3 puslapiai (540 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaidutis
  • Mitralinio vožtuvo prolopsas
    10 - 2 balsai (-ų)
Mitralinio vožtuvo prolopsas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/mitralinio-voztuvo-prolopsas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 13:27
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo