Mitų įvaizdžių prasmės


Mitų įvaizdžių prasmės. Euridikė ir Orfėjas. Orfėjo ir Euridikės mitas – viena labiausiai paplitusių legendų apie meilės pergalę prieš mirtį. Heraklis. Dvylikoje mitų apie Heraklį parodoma neapsakoma. Elektra. Mite pasakojama apie. Ikaro skrydis. Po Senovės Graikų mito Ikaro vardas pasidarė bendrinis. Nesantaikos obuolys.   Eridės obuolys sukėlė nesantaiką. Sizifas. Graikų mite „Sizifas“ Sizifo darbas reiškia sunkų. Tantalas. Graikų mite „Tantalas“. Gordijaus mazgas. Graikų mitas apie Gordijų ir jo neišpinamą mazgą reiškią sunkią. Prometėjo kančios. Sakydami "Prometėjo kančios". Persefonė. Antikoje Persefonės pagrobimo. Pegasas. Pegasas antikoje buvo. Narcizas. Šis mitas ragina žmones neįsimylėti savęs. Trojos arklys. Šis mitas rodo svarbumą nebūti apgautam. Damoklo kardas. Šis mitas pamoko elgtis apgalvotai. Naujajam pasauliui sunku atsižadėti antikos grožio ir harmonijos siekimo. Pėdos buvo nugraužtos laiko, Bet melsvos marmuro gyslos Pulsavo blauzdoj – Ritmiškos.

Yra sukurta daugybė operų „Euridikė ir Orfėjas” Vienas pirmųjų mūsų rašytojų M. Daukša lotyniškai rašytoje „Postilės" įžangoje sako savo sunkų darbą skiriąs vyskupui kunigaikščiui Giedraičiui, kaip Orfėjas (t. y. mitinis graikų dainius) pašvęsdavęs nemirtingiesiems dievams savo lyrą.

Mite pasakojama apie žiaurią Elektos tėvo mirtį ir brolio Oresto kurstymą atkeršyti už tėvo mirtį motinai. Orestas nieko nesuprasdamas ir neįtardamas atkeršijo motinai už tėvą. Šis mitas priverčia apmąstyti kiekvieną savo žingsnį, nes galbūt šis neteisingas žingsnis gali turėti rimtų pasėkmių ir gilių nuoskaudų.

Vienas iš psichologinių sutrikimų vadinamas „Elektros kompleksu“.

E. Mieželaitis rinkinyje „Autoportretas. Aviaeskizai" keletas eilėraščių skirta antikinei mitologijai, apie pirmuosius „lakūnus" Dedalą ir Ikarą.

  Eridės obuolys sukėlė nesantaiką, dėl kurios graikai pradėjo ilgametį karą su Troja. Šiais laikais „Nesantaikos obuolys” reiškia, bet kokią ginčų priežastį.

Graikų mite „Sizifas“ Sizifo darbas reiškia sunkų, niekaip neužbaigiamą, beprasmį darbą. Taigi, jei girdime sakant, jog atliekame Sizifo darbą, galime suprasti, kad dirbame sunkų ir beprasmį darbą.

Graikų mite „Tantalas“ kalbant apie jo bausmę ir kančias reiktų suprasti Tantalo padėti: visa ko trokšti ar tau reikia turi čia pat, bet niekaip pasiekti negali. Taigi pasakymas, jog kankiniesi Tantalo kančiomis reikštų, kad viską ko trokšti turi čia pat, bet niekaip negali pasiekti.

Sakydami "Prometėjo kančios", kalbame ir apie "Prometėjo ugnį“, o apibūdinti norime kilnumo, didvyriškumo ir talento dvasią.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 4058 KB
  • 2014 m.
  • 16 puslapių (591 žodžiai)
  • Ugne
  • Mitų įvaizdžių prasmės
    10 - 3 balsai (-ų)
Mitų įvaizdžių prasmės. (2014 m. Lapkričio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/mitu-ivaizdziu-prasmes.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 00:18
×