Mitų reikšmė žmogaus gyvenimui Antikos ir dabartiniais laikais


Mitų reikšmė antikos ir dabarties žmogaus gyvenimui.


            Mitas antikos žmogui buvo pasaulio liudijimas, atpasakojant svarbiausius to meto mitologinių herojų nuotykius, patirtis. Antikos žmonės tokiu būdu aiškino ne tik pasaulį, bet ir savo pačių gyvenimo reiškinius. Svarbu tai, kad antikos mitai buvo reikšmingi ne vien antikos žmonėms, tačiau tebėra aktualūs ir dabarties žmogui, kuris skaitydamas mitus ir juos nagrinėdamas suvokia, kad antikos mitai nagrinėja gana panašias, šiuolaikinio pasaulio žmonių problemas. Tad kokia mitų reikšmė yra antikos ir dabarties žmonėms, pristatysiu kalboje, remdamasi mitais apie Sizifą, Narcizą ir Prometėją. 

        Mitas antikos ir dabarties laikų žmogui parodo galimas negarbingo gyvenimo pasekmes. Antikos mituose dažnai yra pasakojama apie svarbius mitologinius herojus, kurie susiduria su įvairiausiais iššūkiais. Dažniausiai šie iššūkiai kyla dėl jų elgesio, taigi tiek antikos žmonėms, tiek dabartiniam žmogui šie mitai parodo kaip nereikėtų elgtis ir kokios gali būti šių veiksmų pasekmės. Pirmiausia kaip pavyzdį galima paminėti mitą apie Sizifą. Šiame kūrinyje tiek antikos laikų žmonės suprato, tiek dabartiniai žmonės gali suprasti, jog apgaudinėjimas ir puikybė veda į pražūtį. Korinto karalius Sizifas buvęs labai įtakingas valdovas turėjo labai daug pažinčių.

  • Microsoft Word 8 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (833 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Odeta
  • Mitų reikšmė žmogaus gyvenimui Antikos ir dabartiniais laikais
    10 - 1 balsai (-ų)
Mitų reikšmė žmogaus gyvenimui Antikos ir dabartiniais laikais. (2021 m. Sausio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/mitu-reiksme-zmogaus-gyvenimui-antikos-ir-dabartiniais-laikais.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 05:30
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo