Mityba, dienos režimas ir fizinė būklė


Veiklos apibūdinimas. Veiklos trukmė. Fak FAK konkrečios veiklos. Energijos sąnaudos Veiklai atlikti (kcal). Pastabos.


Mityba. Septynias dienas pildyti „Maisto dienoraštį“. T.y. pirmadienį-sekmadienį rašyti tai, ką valgai. Parašytį tikslų maisto kiekį gramais, išgerto vandens kiekį mililitrais, apskaičiuoti baltymus, riebalus, angliavandenius, skaidulines maisto medžiagas, jeigu tokių yra, ir bendrą kcal kiekį. Užpildžius lentelę parašyti bendrą kiekį per savaitę ir vidutiniškai per dieną. Pateikti trumpą aprašymą apie darbą.

Fizinis aktyvumas. Kartu atliekant ir mitybos planą, tomis dienomis reikėjo stebėti savo fizinį aktyvumą (pirmadienis-sekmadienis). Įvardinti veiklą ir jos trukmę valandų dalimis, FAK (fizinio aktyvumo koeficientą), konkrečios veiklos trukmę padaugintą iš FAK, bei PEA padaugintą iš FAK. Taip pat pateikti trumpą aprašymą apie darbą.

Taigi dabar aptarsiu savo rezultatus. Kadangi mano mityba yra išsibalansavusi, todėl reikiamų medžiagų aš gaunu nepakankamai, arba labai mažai, arba daugiau nei reiktų gauti per dieną.

Angliavandenių kiekis per savaitę – 1150,58g, vidutiniškai per dieną – 164,4g. Tai taip pat neatitinka duotos normos. Jų suvartoju 2 kartus mažiau, negu reiktų.

Baltymų kiekis per savaitę – 396,71g, vidutiniškai per dieną – 56,7g. Pagal duomenis baltymų suvartoju daugiau negu reiktų. Atsižvelgiant į mano gautus skaičius, tai nėra perdėtai daug.

Riebalų kiekis per savaitę – 315,24g, vidutiniškai per dieną – 45g. Taip pat matome, jog riebalų suvartoju taip pat mažiau, negu reiktų.

Atsižvelgiant į mano ūgį, svorį ir amžių, per dieną turėčiau suvartoti 1952,85kcal.

Pagal kcal rezultatus per savaitę suvartoju – 9657,49kcal, vidutiniškai per dieną – 1379,6kcal.

Skirtumas matomas, tačiau jis bent jau nesiskiria ir nėra dviem kartais mažesnis, negu gavosi skaičiuojant gautus su maistu angliavandenius.

  • Microsoft Word 853 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1515 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simona
  • Mityba, dienos režimas ir fizinė būklė
    10 - 2 balsai (-ų)
Mityba, dienos režimas ir fizinė būklė. (2017 m. Lapkričio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/mityba-dienos-rezimas-ir-fizine-bukle.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 26 d. 20:48
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo