Mityba ir jos reikšmė ėduonies profilaktikai


Mitybos itaka dantu karieso atsiradimui. Mitybos reiksme. Mitybos itaka burnos sveikatai. Dieta, jos reiksme zmogui. Mitybos itaka dantims. Mitybos reiksme burnos sveikatai. Mitybos reikšmė dantu sveikatai. Sveikos mitybos taisyklės eduonies profilaktikai. Mitybos itaka dantu kariesui. Sveikos mitybos planavimo reiksme.

Įvadas. Sveika mityba. Sveikos mitybos principai. Mitybos režimas. Maisto ir mineralinių medžiagų reikšmė. Baltymai. Riebalai. Angliavandeniai. Mineralinės medžiagos. Ėduonies profilaktika. Išvados. Literatūra.

Burnos ertmė ir dantys yra pirmoji virškinamojo trakto grandis, kurios paskirtis atkąsti maistą, jį sukramtyti bei paruošti rijimui. Be to, dantys turi didelę įtaką žmonių kalbos aiškumui ir taisyklingumui.

Atrodo, kad paminėjus šias burnos ir dantų funkcijas, užtenka suprasti, kokią svarbią reikšmę jie teikia žmogui. Išlaikyti dantis sveikus ir nepažeistus gali kiekvienas gyventojas. Tam tereikia žinoti, kokios dantų ligos pasitaiko dažniausiai, kas jas sukelia ir kaip su tuo kovoti.

Tad labiausiai pasaulyje paplitusių dantų ligų yra ėduonis.

“kiekvienas subrendęs dantis turi būdingą polinkį ėduonies lygiui. Polinkis į ėduonį yra priklausomas nuo jo fizinės formos, jo histologinės struktūros, ir cheminės sudėties. Šios savybės yra nustatomos vystimosi metu, kaip genetinis ir mitybos įtaka.

Neabejotina, šių savybių rezultatas individualių variacijų polinkis į dantų ėduonį svyruoja nuo aukšto ėduonies atsparumo, aukšto ėduonies-imlumo, kad iš esmės lieka nepakitusios visuose, po išsivystymo, dantyse“ (james h. Shaw, ph. D. , 1958).

Kaip ir daugelis kitų lėtinių ligų (pvz. , medžiagų apykaitos sutrikimai, širdies ir kraujagyslių ligos, vėžiniai susirgimai), dantų ėduonis yra glaudžiai susijęs su gyvenimo būdu ir maitinimosi įpročiais. Maistingas, gerai subalansuotas maistas svarbus sveikatai ir dantims. Sveika mityba yra sveikatos pagrindas. Kadangi pagrindiniai ėduonies rizikos faktoriai yra: neracionali mityba, didelis angliavandenių kiekis maiste, netinkamas mitybos režimas, sumažėjęs dantų atsparumas, dantų apnašos, mažas fluoro kiekis geriamajame vandenyje, paveldėjimas ir kt. , mityba yra svarbi šios ligos profilaktikai ir sveikatos stiprinimui, todėl didelė reikšmė yra teikiama sveikai mitybai. Todėl visi ėduonies rizikos veiksniai (išskyrus paveldėjimą) gali būti reguliuojami žmogaus valia ir taip sumažinamas ėduonies atsiradimas bei palaikomi dantys gražūs ir sveiki – o tai ir svarbiausia.

Darbo tikslas: sužinoti sveikos mitybos reikšmę ėduonies profilaktikai.

Darbo uždaviniai:

Susipažinti su sveika mityba;

Sužinoti maisto medžiagų reikšmę sveikatai;

Išsiaiškinti, kokia yra ėduonies profilaktika.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (3979 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lijana
  • Mityba ir jos reikšmė ėduonies profilaktikai
    9 - 1 balsai (-ų)
Mityba ir jos reikšmė ėduonies profilaktikai. (2012 m. Vasario 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/mityba-ir-jos-reiksme-eduonies-profilaktikai.html Peržiūrėta 2018 m. Gruodžio 16 d. 10:11
×