Mityba ir virškinimas


Www virskinimas zarnyne. Virškinimas ir mityba. Biocheminiai referatai apie mityba. Virskinimo ypatumai darbas. Mityba ir virskinimas skaidres.

Šiuolaikinės mitybos problemos. Maisto produktai. Maisto medžiagos. Skaidulinės medžiagos. Su maistu gaunamas vanduo ir mineralinės maisto medžiagos. Vitaminai. Virškinimo sistema. Virškinimas burnoje ir skrandyje. Virškinimas žarnyne. Maisto medžiagų įsiurbimas virškinamajame trakte. Virškinimo sistemos organų ligos.

Medžiagų apykaita yra nuosekli vykstančių biocheminių grandinių reakcijų ląstelėje, visuma. Reakcijose dalyvauja pradinių medžiagų molekulės, o išsiskiria reakcijos produktai.

Viso, kas gyva, pradinė fotosintezės reakcija vyksta ląstelės chloroplaste.

Gyvieji organizmai gyvi tol, kol iš aplinkos ima medžiagas, jas perdirba supanašindami į savąsias, pasisavina iš jų energiją, atstato suirusius ląstelių organoidus,o į aplinką išskiria medžiagų apykaitos produktus. Šis labai sudėtingas medžiagų skaidymosi sintezės ir energijos virsmų procesas ląstelėse vadinamas medžiagų apykaita.

Dėl sudėtingų biocheminių reakcijų medžiagų apykaita vykdo dvi funkcijas:

1) statybinę,

2) energetinę.

Apykaitos procesai skirstomi į du vienas po kito vykstančius procesus: išorinį (medžiagų pasisavinimas iš aplinkos ir jų išskyrimas į aplinką), vidinį (biocheminiai veiksmai ląstelėje).

  • Ekologija Analizė
  • Adobe PDF 538 KB
  • 2012 m.
  • 20 puslapių
  • Deimante
  • Mityba ir virškinimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Mityba ir virškinimas. (2012 m. Lapkričio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/mityba-ir-virskinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 12:10
×