Mitybos įtaka visuomenės sveikatai


Mitybos (nutukimo) įtaka visuomenės sveikatai. Obesity in Children. Straipsnio tikslas. Straipsnio uždaviniai. Išvados. Vaikų nutukimas. Vaikų nutukimo priežastys. Kokios ligos gręsia vaikams, turintiems viršsvorį? Kaip nustatyti, ar vaikas neturi antsvorio? Kaip padėti antsvorį turinčiam vaikui? Kaip šeimai pradėti sveikai gyventi ?

Supažindinti visuomenę bei tėvus, auginančius vaikus su baisia šių dienų liga – vaikų nutukimu.

Išsiaiškinti, kokios yra vaikų nutukimo priežastys. Aptarti vaikų nutukimo prevencijos būdus. Išsiaiškiti, kaip padėti vaikui, turinčiam antsvorį.

Vienas iš penkių vaikų JAV turi antsvorį arba yra nutukęs ir šis skaičius nuolat didėja. Vaikams, turintiems antsvorį gresia didelis pavojus būti su antsvoriu ir ateityje, taip pat sirgti lėtinėmis ligomis. Dažniausiai vaikų nutukimą įtakoja genetiniai veiksniai, fizinio aktyvumo stoka, nesveika mityba.

Vienas iš penkių vaikų JAV turi antsvorį arba yra nutukęs ir šis skaičius nuolat didėja. Vaikai turi mažiau problemų su sveikata nei, kad suaugusieji. Tačiau vaikams, turintiems antsvorį gresia didelis pavojus būti su antsvoriu ir ateityje, taip pat sirgti lėtinėmis ligomis, pavyzdžiui širdies ligomiS, diabetu. Jie taip pat labiau linkę į depresiją.

Vaikai turi antsvorį dėl įvairių priežaščių. Dažniausiai tai įtakoja genetiniai veiksniai, fizinio aktyvumo stoka, nesveika mityba. Tik retais atvejais antsvorį sukelia sveikatos problemos, pavyzdžiui hormonai. Vaikams, kurių tėvai ar broliai ir seserys turi antsvorio, gali būti padidėjusi rizika turėti antsvorį, bet tai gali būti susiję ir su bendru šeimos elgesiu, pavyzdžiui mitybos ir aktyvumo įpročiais. Vaiko mityba ir aktyvumo lygis vaidina svarbų vaidmenį svoriui. Daugelis vaikų turi neaktyvų laisvailaikį. Pavyzdžiui, vidutinis vaikas praleidžia maždaug keturias valandas per dieną žiūrėdamas televizorių.

  • MS PowerPoint 57 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1145 žodžiai)
  • Andzelikada
  • Mitybos įtaka visuomenės sveikatai
    10 - 6 balsai (-ų)
Mitybos įtaka visuomenės sveikatai. (2015 m. Gruodžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/mitybos-itaka-visuomenes-sveikatai.html Peržiūrėta 2019 m. Sausio 22 d. 19:14
×