Mitybos planas


Įvadas. Temos aktualumas Šiandien be galo dinamiškame pasaulyje, dažnas žmogus pamiršta mitybos svarbą, skubėdami nevertiname ar valgome sveiką ir subalansuotą maistą, kai kurios šalys šokiruoja neveikos mitybos mastais pvz. Savaitės mitybos planas.

Temos aktualumas: Šiandien be galo dinamiškame pasaulyje, dažnas žmogus pamiršta mitybos svarbą, skubėdami nevertiname ar valgome sveiką ir subalansuotą maistą, kai kurios šalys šokiruoja neveikos mitybos mastais pvz. JAV gyventojų reguliarius maitinimasis greito maisto restoranuose tapo norma, mitybos įpročiai neretai perduodami iš kartos į kartą, todėl labai svarbu imtis keisti požiūrį į mitybą kuo greičiau

Darbo objektas: Mitybos planas

Darbo tikslas:Parenkti mitybos planą

Darbo uždaviniai:

Pateikti individualų mitybos planą, įvertinti jį palyginus su sveikos mitybos normomis

Darbo metodai ir prienonės: atliekant darbą buvo nagrinėjama įvairi mokslinė literatūra,staipsniai taip pat dokumentinė medžiaga.

Pasaulio sveikatos organizacija teigia, jog mūsų sveikos būklę daugiausiai lemia mitybą, žinoma aplinkos veiksniai, gyvenimo būdas taip pat ženkiai įtakoja mūsų sveikatą, tačiau oganizacija pabrėžia jog būtent nesveika mityba lemia daugumos sveikatos sutrikimų ir ligų atsiradimą. Rengiant mitybos planą svarbu išsiaiškinti kokia produktų maistinė vertė, kiek šiuose produktuose maistinių medžegų ar maistas turtingas vitaminais ir mineralinėmis medžiagomis.

Norint įvertinti ar gauname reikiama kalorijų kiekį reikia atsižvelgti į šiuos veiksnius: fizinį aktivumą, amžių, ūgį, lytį bei svorį.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1017 žodžiai)
  • Povilas
  • Mitybos planas
    10 - 6 balsai (-ų)
Mitybos planas. (2015 m. Gruodžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/mitybos-planas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 22:20
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo