Mitybos priedai


Įvadas. Darbo tikslas ir uždaviniai. Maistinių priedų sąvokos apibrėžimas. Ar mums reikia maisto priedų? Maisto priedų rūšys ir jų paskirtis. Maisto priedus leidžiama naudoti tik tada, kai. Leistini/neleistini priedai Europos sąjungoje. Maisto priedų poveikis sveikatai. Maisto priedų sąrašas. Produktai ir jų sudėčių bei kainų lyginimas. Gaiviojo gėrimo “Coca-cola” tyrimas. Išvados. Apibendrinimas. Šaltiniai Priedai.

Tikslas: Išsiaiškinti, kokie būna priedai ir kokiuose maisto produktuose jie yra labiausiai paplitę bei kokį pavojų sukelia sveikatai.

Darbo uždaviniai:

Surasti informacijos ir atsakyti į šiuos klausimus apie mitybos priedus:

Nufotografuoti produktus, su skirtingais mitybos priedais, išanalizuoti etiketes

Dažniausiai naudojamos šios maisto priedų grupės:

Emulgatoriai, stabilizatoriai E 400 – E 499.

Visi Europos Sąjungoje (taip pat Estijoje) leistini maisto priedai pripažinti kaip nekenksmingi žmonių sveikatai. Leistiną maisto priedų normą sudaro visas per dieną suvalgyto maisto sudėtyje esančių maisto priedų kiekis. Vartotojai turi ir patys kontroliuoti savo maisto racioną – jis turi būti įvairus ir subalansuotas. Tai padės išvengti maisto priedų pertekliaus.

Biskvitiniai sausainiai su aviečių skonio įdaru, glaistyti pieniniu šokoladu iš Alpių pieno. “MILKA”. Kaina: 1.30€

Ne visi maisto priedai yra nenatūralūs.

Maisto priedai yra skirtingų rūšių, kurios turi skirtingas paskirtis. Pavyzdžiui, dažikliai skirti maisto produkto spalvai suintensyvinti, o konservantai – prailginti tinkamumo vartoti trukmę.

Visi maisto priedai skirtingai veikia žmogaus organizmą, kai kurie gali sukelti labai rimtas ir sunkias ligas ar net mirtį.

Apibendrinant galima teigti, kad produktai, turintys daugiau įvairiausių priedų, yra brangesni, išvaizdesni bei skanesni. Nors dauguma žmonių žino maistinių priedų žalą, neatsižvelgia į tai ir vistiek renkasi populiaresnius, skanesnius ir akiai patrauklesnius produktus. Tai paaiškėjo apklausus 30 jauno amžiaus žmonių, kurie buvo beveik vieningos nuomonės šiuo klausimu.

Nors ir žinote, kad „MILKA“ sausainiai turi daugiau maisto priedų bei yra brangesni už „MAXIMA FAVORIT“ sausainius, ar vis tiek rinktumėtės „MILKA“?

  • Biologija Referatas
  • Microsoft Word 2914 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (3053 žodžiai)
  • Antanas
  • Mitybos priedai
    10 - 8 balsai (-ų)
Mitybos priedai. (2016 m. Sausio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/mitybos-priedai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 15:58
×