Mitybos ypatumai ir slaugytojo vaidmuo pacientų maitinimo procese sergant dekompensuotu širdies nepakankamumu


Mitybos ypatumai ir slaugytojo vaidmuo pacientų maitinimo procese sergant dekompensuotu širdies nepakankamumu. Karolina Arlauskaitė , Esterė Valinskaitė – Jakeliūnienė BPS. Širdies nepakankamumas tai liga. Slaugytojo vaidmuo. Slaugytojas pastebi esančias ir galimas bendruomenės sveikatos problemas. Didžiausi širdies priešai. Druska. Ji didina kraujo spaudimą, o sergant širdies nepakankamumu jos kiekį reikia ypač riboti. Rūkyti gaminiai. Reiktų atsisakyti lašinukų, rūkytos riebios mėsos. Nepatartina viršyti ir. Pasaulio sveikatos organizacija. Norint apsaugoti savo organizmą nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Širdies draugai. Subalansuotoje mityboje turėtų būti daug riebių polinesočiųjų rūgščių (tai lašišinės žuvys. Vaisiai ir daržovės – taip pat geri širdies palydovai. Širdies darbui labai svarbūs tokie mikroelementai. Slaugytojos dalyvavimas sveikos gyvensenos ugdymo programose. Tenka pripažinti, kad sveikos gyvensenos propagavimo. Informaciniai šaltiniai.


Karolina Arlauskaitė , Esterė Valinskaitė – Jakeliūnienė BPS-14.

Slaugytojas pastebi esančias ir galimas bendruomenės sveikatos problemas, planuoja savo veiklą pacientų sveikatai gerinti, prisideda prie sveikatos gerinimo, sveikos gyvensenos skatinimo. Todėl sergant dekompensuotu širdies nepakankamumu ir žinant, jog mityba yra svarbus profilaktikos veiksnys, slaugytojas privalo konsultuoti pacientus ir paaiškinti kaip tinkamai maitintis sergant širdies nepakankamumu.

Rūkyti gaminiai. Reiktų atsisakyti lašinukų, rūkytos riebios mėsos, rūkytos ir virtos dešros, patiekalų iš riebaus faršo. Juos galima pakeisti rūkyta liesa mėsa, liesomis dešromis. Riebūs pieno produktai. Renkantis juos derėtų vengti nenugriebto pieno ir jo produktų, riebaus rūgpienio, kefyro, fermentinių sūrių, lydytų sūrelių, riebaus jogurto, grietinėlės, grietinės, majonezo. Juos rekomenduojama keisti liesu pienu, rūgpieniu, kefyru (ne daugiau kaip 1,5 % riebumo, geriausia – 1%), liesa varške, liesu jogurtu, liesu varškės sūriu.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 1482 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (727 žodžiai)
  • Kolegija
  • Karolina
  • Mitybos ypatumai ir slaugytojo vaidmuo pacientų maitinimo procese sergant dekompensuotu širdies nepakankamumu
    10 - 8 balsai (-ų)
Mitybos ypatumai ir slaugytojo vaidmuo pacientų maitinimo procese sergant dekompensuotu širdies nepakankamumu. (2016 m. Gegužės 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/mitybos-ypatumai-ir-slaugytojo-vaidmuo-pacientu-maitinimo-procese-sergant-dekompensuotu-sirdies-nepakankamumu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 10:36
×