M.K.Čiurlionis: 100 metų, kai jo netekome


Ciurlionis trumpa biografija. Trumpa ciurlionio biografija. Ciurlionio trumpa biografija. Trumpa mk. ciurlionio biografija. Čiurlionis biografija. Ciurlionis pustelnike. Mikalojus konstantinas čiurlionis trumpa biografija. Mikalojus konstantinas čiurlionis referatas. Ciurlionis lietuviu profesionaliosios muzikos pradininkas. Trumpa lietuviu liaudies daina.

Ypatingą vietą menininkų tarpe užima muzikas ir dailininkas m. K. Čiurlionis. Jis buvo pirmasis kompozitorius, padėjęs pagrindus lietuvių profesionaliajai muzikai. Su šio kompozitoriaus vardu susiję pirmieji profesionalieji lietuvių fortepijoninės, kamerinės ir simfoninės muzikos kūriniai, liaudies dainos vaikams, pirmieji profesionalieji mėginimai teoriškai apibendrinti lietuvių liaudies dainas, sukurti nacionalinio muzikos stiliaus pagrindus. Čiurlionis dar pasireiškė kaip choro dirigentas, muzikas visuomenininkas, muzikos kritikas ir publicistas. Trumpa biografija.

Mikalojus konstantinas čiurlionis (1875 m.  rugsėjo 22 d.  varėnoje – 1911 m.  balandžio 10 d. Pustelnike, netoli varšuvos, palaidotas vilniaus rasų kapinėse) – kompozitorius, dailininkas, chor K. Čiurlionis. Čiurlionis dar pasireiškė kaip cvaikystę praleido druskininkuose, kur tėvo prižiūrimas išmoko skambinti fortepijonu.  1885 m. Baigė liaudies mokyklą ir svajojo toliau mokytis.  1889–1893 m. Gydytojo j. Markevičiaus rūpesčiu mokėsi m. Oginskioplungės dvaro orkestro mokykloje, kur pramoko muzikos teorijos ir bandė kurti, fleita grojo dvaro orkestre. 1894–1899 m. Kunigaikščio m. Oginskio remiamas studijavo varšuvos muzikos institute: fortepijono mokėsi pas prof. T. Brzezickį ir a. Sygietynskį, kompozicijos – pas prof. Z. Noskowskį. Baigęs studijas, dar kurį laiką gyveno varšuvoje ir vertėsi privačiomis muzikos pamokomis.

1901–1902 m. Tobulinosi leipcigo karališkojoje konservatorijoje, kur pas prof. K. Reinekę studijavo kompoziciją, o pas prof. S. Jadasohną kontrapunktą. 1902 m. Grįžo į druskininkus, bet netrukus vėl išvyko į varšuvą, kur lankė piešimo ir dailės mokyklą bei prof. J. Statterio vadovaujamą chorą.  1905 m. Vadovavo varšuvos Lietuvių savišalpos draugijos chorui, o lankydamasis tėviškėje rinko ir harmonizavo Lietuvių liaudies dainas.

1905 m. Keliavo po krymą ir kaukazą, 1906 m. Aplankė drezdeną, prahą, vieną, niurnbergą ir miuncheną.  1907 m.  vilniuje suorganizavo pirmąją Lietuvių dailės parodą, kurioje eksponavo savo kūrinius.  1908 m. Vadovavo vilniaus kanklių draugijos chorui, sudarė atskirą vyrų choro grupę, kuri dainavo jo paties harmonizuotas liaudies dainas. Koncertavo kaip pianistas ir dirigentas, rašė dailės ir muzikos klausimais. 1908 m. Vilniuje surengė antrąją Lietuvių dailės parodą, prie Lietuvių dailės draugijos įkūrė muzikos fondą kompozitorių kū1909 m.  sausio 1 d.  šateikių šv. Evangelisto morkaus bažnyčioje susituokė su rašytoja sofija kymantaite. 1909 m.  Lietuvių mokslo draugijos visuotiniame susirinkime išrinktas dainų ir gaidų rinkimo komisijos nariu. 1909 m. Lankėsi ir kurį laiką gyveno sankt peterburge, rūpinosi Lietuvių dailės reikalais.  1910 m. Kovo mėn. Pradėjo gydytis pustelniko sanatorijoje (netoli varšuvos). 1911 m. Balandžio 10 d. , būdamas 35 m. K. Čiurlionis – ne tik garsus dailininkas, bet ir Lietuvių profesionaliosios muzikos pradininkas.

  • Microsoft Word 63 KB
  • 2011 m.
  • 7 puslapiai (1616 žodžiai)
  • Kristijonas
  • M.K.Čiurlionis: 100 metų, kai jo netekome
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
M.K.Čiurlionis: 100 metų, kai jo netekome. (2011 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/mkciurlionis-100-metu-kai-jo-netekome.html Peržiūrėta 2021 m. Birželio 14 d. 08:36
×
43 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo