M.K.Čiurlionis tautos genijus


Skaidres apie ciurlioni. Mikalojus konstantinas čiurlionis skaidrės. Mikalojus konstantinas čiurlionis referatas. M.k.čiurlionis skaidrės. Čiurlionis skaidres. M.k. čiurlionis skaidrės. Čiurlionis pateiktis. Ivadas referatui ciurlionis. M.k.čiurlionis lietuviu tautos genijus. Skaidres apie m.k. ciurlioni.

Įvadas. K. Čiurlionis. Čiurlionis - dailininkas. Čiurlionis ir muzika. K. Čiurlionio ,,miške“. K. Čiurlionio ,,jūra“. Išvados. Literatūra. Lietuvių dailininko ir kompozitoriaus Čiurlionio (1875 – 1911 m.) vardas ir jo darbai, garsėję Rusijoje, Lenkijoje, Vokietijoje prieš pirmąjį pasaulinį karą, vėliau buvę lyg ir primiršti, pastaraisiais dešimtmečiais vėl žadina didelį susidomėjimą. K. Čiurlionio gyvenimas buvo trumpas, bet intensyvus. Per trisdešimt penkerius metus jis sukūrė daugiau kaip 200 muzikos kūrinių ir apie 300 tapybos paveikslų, iš kurių beveik nei vieno nebuvo parduota autoriui gyvam esant. 1967 m. pastatytame moderniame muziejuje Lietuvoje, Kaune sutelkti ir saugomi beveik visi šiuo metu žinomi menininko paveikslai, grafikos darbai, muzikos kūrinių rankraščiai.

Lietuvių dailininko ir kompozitoriaus čiurlionio (1875 – 1911 m.

M. K. 1967 m. Pastatytame moderniame muziejuje Lietuvoje, Kaune sutelkti ir saugomi beveik visi šiuo memikalojus konstantinas čiurlionis 1875 ix 10 (naujuoju stiliumi – ix 22) gimė varėnoje, vargonininko konstantino čiurlionio ir adelės marijos magdalenos radmanaitės - čiurlionienės šeimoje. Konstantinas buvo vyriausias iš devynių čiurlionių šeimos vaikų. Palinkimą į muziką jis paveldėjo iš savo tėvo vargonininko, o pirmuosius estetinius įgūdžius žadino ir vaizduotę ugdė nepaprastai gražios, miškuose skendinčios druskininkų apylinkės, dzūkų pasakos bei padavimai, stambios Lietuvių liaudies dainos. 1889 m. Jis pateko į mykolo oginskio orkestro mokyklą plungėje. Šioje mokykloje čiurlionis mokėsi pūsti fleitą, grojo orkestre, bandė komponuoti pirmuosius muzikos kūrinėlius, o laisvalaikiu dažnai nuklysdavo į įdomesnes apylinkės vietoves ir jas piešdavo.

Varšuvos konservatorijoje (1894 – 1899 m. ) čiurlionis studijavo fortepijoną, kompoziciją, gilino muzikos teorijos ir istorijos žinias, lankė choro klasę. Per paskutiniuosius dvejus metus konservatorijoje jis sukūrė variacijas, dvi sonatas fortepijonui, keliolika fugų, kantatą ir kt. Grįžęs per atostogas į druskininkus, jaunasis kompozitorius domėjosi turtingu Lietuvių folkloru, žavėjosi Lietuvių liaudies dainų lyrizmu ir jų dermių grožiu.

Jausdamas, kad labai trūksta gilesnių žinių muzikoje, 1901m. Čiurlionis išvyko į leipcigo konservatoriją. Ten studijavo kompoziciją, instrumentuotę, parašė stambios formos kūrinių: styginį kvartetą, uvertiūrą, simfoninę fantaziją, keletą pjesių, daug kanonų ir fugų fortepijonui. Tačiau jau leipcige kompozitorius profesionalas vis labiau jaučia, kad meniniai jo interesai netelpa vien muzikoje. Jis daug skaito, lanko leipcigo muziejų, kur jį sužavi simbolistiniai paveikslai ir kai kurių ,,secesionistų kūriniai.

1877 - 1899 m. Čiurlioniui buvo pasiūlyta liublino muzikos mokyklos direktoriaus vieta, kurios jis atsi1901 - 1902 m. Lankė kompozicijos (pas k. Reinekę) ir kontrapunkto (pas s. Jadasoną) pamokas leipcigo konservatorijoje. Savarankiškai studijavo r. Štrauso ir h. Berliozo kūrybą. Kūrė kanonus, fugas, pjeses, parašė styginių kvartetą, simfoninę fantaziją, uvertiūrą. Laisvalaikiu tapė.

1902 m. Grįžo į varšuvą, kur užsidirbo privačiomis muzikos pamokomis. Dalyvavo varšuvos Lietuvių draugijos veikloje, vadovavo chorui, harmonizavo Lietuvių liaudies dainas - tokiu būdu prisidėjo prie Lietuvos atgimimo sąjūdžio.

1902 - 1903 m.

  • Lietuvių kalba Referatas
  • Microsoft Word 182 KB
  • m.
  • 17 puslapių (2651 žodžiai)
  • Deivydas
  • M.K.Čiurlionis tautos genijus
    10 - 1 balsai (-ų)
M.K.Čiurlionis tautos genijus. (2011 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/mkciurlionis-tautos-genijus.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 02:51
×