M.K.Sarbievijus teisina savo vienišumą


Janui libinijui. Teisina savo vienisuma analize. Ode janui libinijui. Janas libinijus. Barokine eilerascio zmogaus pasaulejauta. Barokine zmogaus pasaulejauta teisina savo vienisuma. Sarbievijus ode teisina vienatve. M k sarbievijus ode janui libinijui barokinė eilėraščio žmogaus pasaulėjauta. Sarbievijus teisina savo vienisuma analize. Ode jonui libinijui.

Motiejus Kazimieras Sarbievijus. Janui Libinijui. Teisina savo vienišumą.

XVI a. pradžioje Renesansą pakeitė Barokas, kuris tęsėsi iki XVIII a. pirmosios pusės. Renesanso ir Baroko žmonių pasaulėžiūra labai skiriasi. Renesanso epochos žmogui itin svarbus buvo humanizmas, žmogų laikantis didžiausia vertybe. Baroko laikotarpiu vėl buvo grįžta prie tikėjimo. Žmogaus proto laimėjimai nebeatnešė laimės, todėl žmogus gyvenimo prasmės ėmė ieškoti religijoje. Kaip ir daugelis Baroko epochos kūrėjų, Motiejus Kazimieras Sarbievijus savo kūryboje akcentavo gyvenimo, mirties bei visko šiame pasaulyje laikinumą. Pasak Sarbievijaus, jokios vertės neturi tai, ko nepasiimsi į aną pasaulį. Autoriaus literatūra labiausiai skiriasi tuo, kad jo poezijos žmogus nesiveržia tyrinėti ir juo labiau tobulinti jį supančio pasaulio, tai matoma ir jo odėje „Janui Libinijui“. Jau kūrinio pradžioje galima pamatyti Barokui būdingą priešpriešą tarp menkos trobelės ir rūmų. Tai tik įrodo, jog socialinė padėtis, valdžia ar turtai tėra personažo kaukė, kuri nukris mirties akimirką.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2015 m.
  • 1 puslapis (304 žodžiai)
  • Mokykla
  • Matas
  • M.K.Sarbievijus teisina savo vienišumą
    10 - 6 balsai (-ų)
M.K.Sarbievijus teisina savo vienišumą. (2015 m. Kovo 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/mksarbievijus-teisina-savo-vienisuma.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 04:47
×