Mobilaus ryšio technologijos


Mobilaus ryšio technologijos. Darbo tikslas Susipažinti su mobilaus ryšio sistemose naudojamomis technologijomis, išsiaiškinti telefonų parametrus ir pritaikymą. Palyginti technologijų galimybes. Darbo eiga. Trumpai aprašyti mobilaus ryšio kartų (1G, 2G ir t. T. ) tinklų galimybes. Naudojantis interneto paieškos sistemomis arba mobilaus ryšio operatorių tinklalapiais pateikti dviejų skirtingos klasės telefonų parametų palyginimo lentelę. Sudaryti mobilaus ryšio technologijų terminų lentelę. Surasti internete tinklų aprėpties žemėlapius.

Darbo tikslas: Susipažinti su mobilaus ryšio sistemose naudojamomis technologijomis, išsiaiškinti telefonų parametrus ir pritaikymą. Palyginti technologijų galimybes.

1. Trumpai aprašyti mobilaus ryšio kartų (1G, 2G ir t.t.) tinklų galimybes.

Pirmąja karta (1G) vadinamas klasikinis analoginis (ne skaitmeninis) balso ryšys.  Nenukrypstant į fizikos platybes, analoginis ryšys perduoda balsą tokį, koks jis yra – jeigu balso virpėjimą pavaizduosime grafiškai vingiuota linija, tai toks „vingis“, o ne skaitmeninis kodas  ir yra perduodamas tinklu. Pirmos kartos mobilaus ryšio vartotojas galėjo tik skambinti. Tačiau jis gavo neįkainojamą privalumą prieš laidinio tinklo vartotojus – jis gavo galimybę judėti ne tik po savo kambarį, bet žymiai toliau. Pirmieji tokio ryšio  (jei konkrečiau – paremto NMT standartu) teikėjai Lietuvoje buvo „Comliet“, kai kas pamena jų reklamas ir didžiulius, palyginus su dabartiniais, telefono aparatus.

CDMA yra daugialypės prieigos, kur yra keli siųstuvai gali siųsti informaciją vienu metu per vieną ryšio kanalą.

pagerina radijo ryšį, yra panaudojama „gudrių” (angl. smart) antenų pritaikyme.

  • Microsoft Word 849 KB
  • 2016 m.
  • 6 puslapiai (927 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aurelijus1579
  • Mobilaus ryšio technologijos
    10 - 4 balsai (-ų)
Mobilaus ryšio technologijos. (2014 m. Birželio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/mobilaus-rysio-technologijos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 05:46
×