Mobiliojo ryšio gerinimas Lietuvoje pagal žmonių siūlymus


Tiriamojo darbo organizavimas kursinis darbas. Įvadas. Mobiliojo ryšio aprašymas. Duomenų rinkimo ir analizės metodai. Anketavimas. Interviu. Anketavimo ir interviu duomenų analizė. Išvados. Literatūra. Priedai. Anketa.


Mobilusis ryšys yra mobiliojo ryšio GSM (globalus mobilių telefonų ryšio standartas) operatorių tinklas, kuris apjungia keletą vienos šalies mobiliojo ryšio operatorių. Sunku įsivaizduoti gyvenimą be mobiliųjų telefonų. Jie dabar nebrangus, patogu ir paprasta naudotis, įrengti beveik kiekvienam pagal naujausias funkcijas kokias tik norite.

Tyrimo hipotezė – Mobiliojo ryšio naudojimo kainos neatitinka klientų norų.

Tyrimo tikslas – Išnagrinėti ir nustatyti kodėl ir dėl kokių priežasčių mažėja tam tikro mobiliojo ryšio tinko žmonių skaičius.

Suformulavus tyrimo tikslą, užsibrėžiami konkretūs tyrimo uždaviniai. Formuluojant uždavinius naudojami veiksmažodžiai: palyginti, ištirti, atlikti, išryškinti, apibūdinti, išspręsti ir pan.

Apžvelgti literatūrą apie mobiliojo ryšio naudojimą Lietuvoje.

Atlikti mobiliojo ryšio naudojimo tyrimą apie tai, kaip žmonės juo naudojasi ir sužinoti jų nuomonių rezultatus;

Išryškinti atlikto tyrimo rezultatus, siekiant apžvelgti mobiliojo ryšio naudojimą Lietuvoje.

Darbo metodika: Siekiant darbo tikslo, naudotasi moksliniais literatūros šaltiniais ir moksliniais straipsniais, kuriuose yra reikalinga ir naudinga informacija apie mobiliojo ryšio naudojimą Lietuvoje. Taip pat buvo vykdoma anketinė apklausa, interviu ir statistinių duomenų analizė. Apibendrinti tyrimo duomenys yra vaizduojami grafiškai.

3. Galimybė apklausėjui instruktuoti respondentus (esant būtinumui, pvz., nesuvokiant klausimo esmės).

Tyrimo praktikoje galimi keturių tipų interviu:

2 etapas. ,,Bendros informacijos apie įmonę identifikavimas“ (trukmė apie 2 min.): Trumpos informacijos apie informantą surinkimas.

Anketinės apklausos metu buvo siekiama išsiaiškinti koks yra mobiliojo ryšio naudojimas Lietuvoje. Tyrimas buvo atliekamas dvi savaites, t.y. 2015 metais gegužės mėnesio pirmąją ir antrąją savaitę. Buvo sudaryta anoniminė anketa (1 priedas).

Lietuvoje pats populiariausias mobilusis ryšis – tai TELE2, nes juo naudojasi pusę apklaustų žmonių. Rečiau naudojamas BITE ryšis, o OMNITEL klientai greičiausiai yra patenkinti savo mobiliojo ryšio tinklu, nes jų yra visai ne maža dalis iš apklaustųjų – 30 proc.

Analizuojant respondentų atsakymus, galima teigti, kad 38 proc. žmonių naudojasi tuo pačiu mobiliojo ryšio tinklu jau daugiau nei metus, bet ne mažiau nei penkerius metus. O tie kurie naudojasi savo tiklu nuo penkerių iki dešimties metų, yra patenkinti savo mobiliojo ryšio tinklu, jo teikiančiais pasiūlymais. Virš dešimties metų naudojasi 20 proc. respondentų, nes jie yra tikrai patenkinti savo tinklu, jo kokybę.

Didžioji dauguma respondentų mano, kad mažesnė paslaugų kaina juos paskatintų pereti į kitą mobiliojo ryšio tinklą (54). Perpus mažiau respondentų mano, kad nepereitų į kitą tinklą kad ir ką siūlytų, nes yra patenkti savo mobiliojo ryšio tinklu (27). Taip pat respondentų vertinimu, pereitų į kitą tinklą, jei pereitų jų draugai (15), o tik mažoji apklaustų žmonių dalis pereitų į kitą tinklą tik dėlto, kad ten galima būtų pasilikti dabartinį savo telefono numerį (4).

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 52 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2831 žodžiai)
  • Universitetas
  • Julija
  • Mobiliojo ryšio gerinimas Lietuvoje pagal žmonių siūlymus
    10 - 2 balsai (-ų)
Mobiliojo ryšio gerinimas Lietuvoje pagal žmonių siūlymus. (2016 m. Balandžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/mobiliojo-rysio-gerinimas-lietuvoje-pagal-zmoniu-siulymus.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 15:00
×