Mobiliųjų telefonų įvairovė ir jų galimybės


Įžanginis žodis. Istorija. Pirmieji žingsniai. Mobilieji GSM įrenginiai. Išmanieji telefonai. Funkcionalumas. Funkcionalumo apibūdinimas. Telefonų palyginimas. Šiuolaikinės tendencijos ir ateitis. Šiuo metu populiaru. Ateities planai. Literatūros sąrašas.


Mobilusis telefonas – tai universali informacijos perdavimo, gavimo ir komunikacijos priemonė, naudojanti elektromagnetines bangas perduoti informaciją. Telefonu galima fotografuoti, filmuoti, įrašyti garsą, klausytis muzikos, prisijungti prie mobiliojo interneto ir jo tinklapių. Telefonai yra labai sparčiai tobulinami ir į juos diegiamos vis naujesnės funkcijos ir programos, tačiau galimybė skambinti ir naudotis kai kuriomis kitomis funkcijomis atsiranda tik mobiliojo ryšio veikimo zonoje. Mobilusis telefonas veikia nuo pakraunamų elementų (dažniausiai ličio jonų baterijos).

Mobilusis ryšys – tai kalbinės informacijos perdavimas ir priėmimas ryšių kanalais.

Kitos ryšio priemonės gali būti GPS navigacijos, televizija, radijas, internetas.

Mobiliųjų telefonų pardavimas pasaulyje nuo 2016m. išlieka stabilūs ir svyruoja apie 1,5 mlrd./vnt.

Po kelerių metų (jau 1945 m) buvo pristatyti komerciniai mobilieji radijo telefonai. Šiuo metu jie neklasifikuojami kaip mobilieji telefonai tačiau visa mobiliųjų telefonų istorija prasidėjo būtent nuo šių įrenginių.

Verslo klasės telefonų rinkoje iki išmanųjų įrenginių pasirodymo sėkmingai laurus skynė „Blackberry“. 2003 m. išleistas „6210“ modelis turėjo pilnos abėcėlės klaviatūrą („Blackberry“ vizitinė kortelė) ir buvo primasis telefonas turėjęs nuolatinę prieigą prie elektroninio pašto bei vadinamuosius „notification“, kurie perspėdavo vartotoją apie gautą elektroninį laišką net neatsidarius elektroninio pašto programėlės telefone.

  • Microsoft Word 593 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1066 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justas
  • Mobiliųjų telefonų įvairovė ir jų galimybės
    10 - 2 balsai (-ų)
Mobiliųjų telefonų įvairovė ir jų galimybės. (2019 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/mobiliuju-telefonu-ivairove-ir-ju-galimybes.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 05 d. 10:51
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo