Mobingas kaip diskriminacija darbuotojų santykiuose


Įvadas. Mobingas kaip neetiški santykiai. Mobingo strategija ir būdai. Mobingo priežastys ir lygmenys. Mobingas kaip diskriminacija darbo vietoje. Mobingo procesas, dalyviai, vaidmenys. Pasekmės. Mobingo intervencija ir prevencija. Išvados. Literatūra.

Šiuolaikinėje visuomenėje organizacijose vis labiau galime pajausti įtampą, intensyvėjančią konkurenciją dėl naujai atsirandančių moderniųjų technologijų, kurios reikalauja iš darbuotojų vis didesnės kompetencijos. Ši konkurencija gali sukelti vidinį ir tarpasmeninį konfliktą. Kuo didesnė įvairovė organizacijose, tuo didesnė konkurencija ir konfliktas, tai tampa vis aktualiau šiuolaikinėje visuomenėje. Gali kilti konfliktas dėl įvairių veiksnių: lyties, požiūrių, vertybių, tautybės, rasės, seksualinės orientacijos. Tokiu būdu darbo erdvė globalėja, kvalifikacijos reikalavimai keliami, mažėja darbo vietų, tai tampa didesne ar mažesne prielaida konfliktams tarp darbuotojų dėl to reikia sutelkti į tinkamo darbo klimato sukūrimą, kuris gali paskatinti darbuotojus aktyviau dirbti. Kiekvienas patyręs mobingą, yra patyręs diskriminaciją, bet ne kiekvienas patyręs diskriminaciją, yra patyręs mobingą. Mobingas- diskriminacija darbuotojų santykiuose, ilgalaikis, kryptingas spaudimas, bauginimas naudojant psichologines poveikio priemones. Auka gali tapti net tos pačios rasės, socialinio rango lyties, fiziškai ir dvasiškai sveikas ir net perspektyvus darbuotojas, kurio praradimas organizacijai atneštų nuostolių. Mobingas primena rafinuotą susidorojimą su auka jis implikuoja visuomenės sąmonėje egzistuojančius stereotipus, mitus ir baimes. Teoriškai išsilavinimas turėtų tai pašalinti, tačiau realybė yra visai kitokia. Būtent tai prognozuoja didesnę aukos puolimo tikimybę. Beabejo, neatmentant ir žemesnės kvalifikacijos specialybių. Mobingas apima gilius psichologinius, socialinius, kultūrinius ir ekonominį kontekstą. Mobingas tyrinėjamas iš daugelio pozicijų: emocinis piktnaudžiavimas, teroras darbo vietoje, profesinė rizika, emocinis spaudimas, įgasdinimas, komunikacijos forma, socialinis stresas ir t.t.

Darbo tikslas: Išsiaiškinti mobingo reikšmę, jo paplitimą ir ypatybes, kokią įtaką jis turi kuriant organizacijos klimatą.

Mobingas sukuria nemalonų, atšiaurų darbo klimatą, jis sieja priešišką, konkurencingą ir neetišką, sistemingą komunikaciją, kuri kryptingai yra nukreipta į pavienius mobinguojamus asmenis, norint juos pasijausti bejėgiais, prastesnisu už kitus, net jeigu jei yra labai produktyvūs darbuotojai. Tai galima įvardinti kaip apgaulingą sunaikinimą, naudojant ilgia trunkantį, asmens orumą žeminantį užupldinėjimą, tai yra svarbiausi mobingo bruožai, procesas. Tai yra stresorius, kurį lemia konfliktiški darbuotojų santykiai, kuriuos inicijuojame verbaline arba neverbaline kalba, kartais gal netgi fiziniais veiksniais prieš kitą asmenį.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (2360 žodžiai)
  • Universitetas
  • Abekasss
  • Mobingas kaip diskriminacija darbuotojų santykiuose
    10 - 5 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Mobingas kaip diskriminacija darbuotojų santykiuose. (2015 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/mobingas-kaip-diskriminacija-darbuotoju-santykiuose.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 13:27
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo