Mobingas organizacijoje


Įvadas. Kas yra mobingas? Ar turi įtakos mobingui nacionalinis mentalitetas? Kokios mobingo priežastys? Kokią įtaką mobingas turi organizacijai? Kaip kovoti su mobingu? Išvados.

Darbo tikslas – pasinaudojant moksline literatūra išanalizuoti visuomenėje vykstantį mobingo reiškinį organizacijoje.

Darbo uždaviniai:

Pagrįsti mobingo reiškinio organizacijoje aktualumą, apibrėžti problematiką, išvardinti 4-5 pagrindines sąvokas/raktinius žodžius;

Pagal pasirinktą temą susirasti 5 literatūros/informacijos šaltinius, naudojantis duomenų bazėmis;

Suformuluoti 5 klausimus, atliepiančius savarankiško darbo tikslą ir surasti į juos atsakymus;

5 straipsnis: ,,Prieš mobingą vykstą konfliktinė situacija. Tokios padėties tikimybė yra padidinama atsižvelgiant į šiuos veiksnius: trūkumai valdant žmogiškuosius išteklius, darbo vietos nestabilumas, asmeniniai aukos bruožai, grupės dinamiškumas organizacijoje, prasti santykiai tarp darbe esančių kolegų, didelis stresas, kurį sukelia profesinė veikla, dažnai vykstantys pokyčiai organizacijoje. Veiksniai lemiantys mobingo reiškinį:

Užduoties inicijavimas. Didesnėse įmonėse vadybininkai bando parengti užduotis kaip įmanoma lengvesnes ir automatizuoti jas, kad mažiau kvalifikuoti darbuotojai pabaigtų jas. Mobingas gali atsirasti kaip veiklos trūkumo ar nuobodulio rezultatas.

Užduoties valdymas. Netinkamas užduoties valdymas organizacijoje gali sukelti neišvengiama konfliktą. Jeigu sistema nėra organizuojama tinkamai, paprastas ginčas gali sukelti patyčias. Netinkamas užduočių valdymas reiškia: per didelė darbo veiksmų apkrova asmeniui, ir pačiame darbo kiekyje, ir darbo sunkume, aiškiai apibrėžtos taisyklės ir normos, kiti darbo trukdžiai.

Darbuotojų valdymas. Jei tai daroma piktnaudžiaujant valdžia, tai gali privesti prie situacijų, kai vadybininkas remdamasis savo įgaliojimais, nuslopina ginčus ir nesklandumus, vietoj to, kad identifikuotų problemą ir ją išspręstų.‘‘

3 straipsnis: ,,Intervencija – tai intensyvi prevencija. Todėl taikytina ne įsiplieskusiems konfliktams gesinti, bet, žvelgiant sistemiškai, siekiant laiku užbėgti už akių naujiems konfliktams. Net ir sėkmingai aukos atžvilgiu išsprendus konfliktą liekamieji reiškiniai gali būti jaučiami dar ilgai. Todėl pirminė intervencijos užduotis – lokalizuoti konfliktą iki lemiamojo įvykio, o dar veiksmingiau – vystyti kultūrinį ir organizacinį imunitetą patyčioms, priekabėms ir radikaliausiai konfliktų formai – mobingui, kaip diskriminacijai darbuotojų santykiuose.

  • Sociologija Konspektas
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1425 žodžiai)
  • Kolegija
  • Lina
  • Mobingas organizacijoje
    10 - 8 balsai (-ų)
Mobingas organizacijoje. (2015 m. Spalio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/mobingas-organizacijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 22:47
×