Mocartas referatas (2)


Mocartas referatai. Leopoldas mocartas.

Biografija. Išvyka į vieną. Kelionė į londoną. Kelionė į italiją. Vėl viena. Kelionė į paryžių. “pagrobimas iš seralio”. Nesėkmės. “don žuanas”. Simfonijos. “mažoji nakties muzika”. Liūdnos mocarto dienos. “titas”. “užburtoji fleita”. “requiem”. Naudota literatūra. Volfgangas Amadėjus Mocartas gimė Zalcburge1756 metais sausio 27dieną . Jo tėvas Leopoldas, įžymus to meto smuikininkas, kompozitorius ir pedagogas. Mocartui lemtis buvo ypač negailestinga:visus, kam teko jį regėti beveik dar mažylį, priblokšdavo nematyti, negirdėti jo gabumai.

Volfgangas amadėjus mocartas gimė zalcburge1756 metais sausio 27dieną. Mocartas buvo labai linksmas ir judrus vaikas. Jam patikdavo pajuokauti su tėvu. Mocartui nebuvo leista liesti prie pianino, nes visi galvojo, kad tik ausis plėšis nemalonūs garsai. Bet šeima klydo. Berniukas paūgėjęs galėjo kūrinį sugroti vienu pirštu. Ketverių metų mocartas pradėjo kurti ir netrukus išgarsėjo kaip vunderkindas(vokiškai wunderkind-stebuklingas vaikas). Būdamas šešerių metų, mažasis virtuozas kartu su savo seserim jau koncertavo įvairiuose europos miestuose.

Visai suprantama, kad leopoldas mocartas panoro visą pasaulį supažindinti su nuostabiais savo sūnaus gabumais. Viena ir kiti dideli miestai turėjo išgirsti grojant volfgangą ir puikiai dainuojant nanerlę. Koncertuodamas ir volfgangas daug ko išmoksiąs. Jis susipažinsiąs su geriausiais orkestrais, susitiksiąs su žymiausiais to meto kompozitoriais ir tapsiąs didžia asmenybe.

Mocartų šeima aplankė daug didžiųjų to meto miestų. Kelioišvyka į vieną buvo tokia sėkminga, kad tėvas mocartas ryžosi užsimoti plačiau. Jei kas tada norėdavo kuo nors tapti, privalėjo pabuvoti paryžiuje. Volfgangui dabar buvo septyneri. Jis jau pajėgė atskirti gėrį nuo blogio ir iš visko pasimokyti. Tėmocartų šeima išvyko į londoną. Čia gyveno christijanas bachas, johano sebastiano bacho jaunesnysis sūnus ir mokinys. Jis susibičiuliavo su volfgangu ir davė jam daug vertingų patarimų kompozicijos klausimais. Pradėjo jį mokyti. Tada mocartas labai daug kūrė. Nuostabu, kad pirmąsias simfonijas berniukas sukūrė, net nepaliesdamas instrumento. Iš londono jis išvyko būdamas tikras kompozitorius.

Po trejų su puse metų mocartai grįžo į zalcburgą. Jie buvo laimingi, pamatę gimtojo miesto bokštus. Pagaliau volfgangas galės pailsėti. Nereikės rengtis išeiginiais drabužiais ir rodytis visuomenei kaip vunderkindui. Nereikės laikytis etiketo, kalbėti prancūziškai, jis galės tauškėti zalcburgo tarme, ką tik norės.

Tačiau pailsėti tiek, kiek tikėjosi, jam nepavyko. Vos tik paplito žinia, kad mocartai sugrįžę, pasirodė pirmieji užsakovai. Volfgangui reikėjo sukurti operą. Jam tada buvo vos dvylika metų. Tam, žinoma, daug kas prieštaravo. Pavyduliautošį kartą zalcburge mocartai prabuvo neilgai. Tada gimė nauji planai. Juk dar vienos šalies volfgangas amadėjus mocartas nebuvo matęs - muzikos gimtinės italijos.

Kai jie su savo kelionės karieta pravažiavo alpes ir atvyko į milaną, viskas klostėsi sėkmingai. Volfgangas tuoj pat gavo užsakymą parašyti operą.

  • Muzika Referatas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2011 m.
  • 8 puslapiai (3332 žodžiai)
  • Mocartas referatas (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Mocartas referatas (2). (2011 m. Rugpjūčio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/mocartas-referatas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 07:27
×