Modeliavimo laboratorinis Diržu varomas kumštelinis diskas


Diržu varomas kumštelinis diskas. Parametrų nustatymas. Rulers , Grid Lines. Y axes. Kumštinio disko sukūrimas. Disko nubraižymas. Disko pritvirtinimas prie pagrindo. Vingiuotos įpjovos brėžimas. Vingiuotos įpjovos formos keitimas. Sukuriant kumštelinį diską su tikslia geometrija , jums reikia įeiti į kontrolinių taškų koordinates skaitmeniniu , o ne grafiniu būdu. Kitų kumštelinių diskų kūrimas. Prijungimo taškų sukūrimas ant kumštelinio disko pasekėjų. Suraskite spragtelėjimo tašką prie dešiniojo galo bet ne krašte. Kumštelinio disko pasekėjų pritvirtinimas prie įpjovų. Pavaros mechanizmo konstravimas. Varomoj disko sukūrimas. Varomojo variklio prijungimas prie kumštelinio disko. Prieš paspausdami veikimo paleidimo mygtuką , prašau perskaityti sekantį skyrių. Modelio paleidimas. Animacijos žingsnio nustatymas.


Šiame modelyje variklis varo vieną kumštelinį diską, panaudodamas diržu varomą mechanizmą. Kumštelinis diskas varo du kitus mechanizmus priešingomis kryptimis. Variklis atlieka 600 apsisukimų per minutę.

Kumštelinis diskas paverčia rotacinį judėjimą į linijinį ir atvirkščiai, be detalizuotų mechanizmo brėžinių. Tačiau kumštelinio disko brėžinys ant braižymo lentos nebūtinai intuityviai parodys judesius, kilusius iš jo sukimosi (rotacijos).

Šiame pratime jūs sukuriate diržu varomą kumštelinio disko mechanizmą, kuris varo du stūmoklius priešingomis kryptimis. Šis variklis sudaro sukimąsi, išlaikantį nuolatinį kampinį greitį. Du stūmokliai pritvirtinti prie kumštelinio disko sklendies kietajame diske. Šis pratimas pateiks jums sklendies geometriją, kuri nustato stūmoklių priešingus judesius.

Kad palengvintumėte braižymą ir matavimą, jūs pasinaudosite keliais pasirinktais įrankiais, juos aktyvuodami darbinio modelio meniu juostoje.

Įrankiai kuriuos naudosime: liniuotė, valdymo tinklelio linijos ir X;Y ašys.

• Windows sistemose pasirinkite įrankius Rulers, Grid Lines, ir X,Y Axes .

Valdymo tinklelio spaustukas taip pat turi būti aktyvuotas. Ši savybė leidžia jums braižyti ir judinti objektus tiksliai, kadangi kiekvienas pelės judesys yra „nuspaudžiamas“ į kiekvieną liniuotės padalą.

3. Nuleiskite View meniu ir įsitikinkite, kad valdymo tinklelio spaustukas veikia (meniu pasirinkimas patikrintas). Stebėkite liniuotės ir koordinates savo dokumente. Kaip parodyta brėžinyje.

Kumštinis diskas susideda iš ratu besisukančio kūno, su vingiuota įpjova ant jo. Diskas pritvirtintas prie pagrindo šarnyriniu varžtu.

Šiame pratime diskas yra 40 cm. Užuot braižę, talpinę ir keitę disko dydį, naudodami koordinačių schemą, jūs tiesiogiai nubraižysite norimo dydžio diską.

1. Spangtelėkite apskritimo (Circle) įrankį, esantį kairėje, meniu Toolbar.

2. Nuveskite rodyklę prie taško (-0,2;0,2) darbalaukyje (dar nespragtelėkite). Pastebėsite jog spaustuko rodyklės simbolis (X) pasirodo prie grotelių susikirtimo.

Tuo tarpu kai spaustuko rodyklės simboliai pasirodo prie kiekvieno grotelių susikirtimo, punktyrinės linijos liniuotėse, pažyminčios rodyklės vietą (X;Y), tiksliai spragteli į kiekvieną liniuotės padalą. Skaičiai parodyti koordinačių tinkle taip pat spragteli į kiekvieną liniuotės padalą.

3. Kai spragsėjimo rodyklės simbolis yra matomas prie (-0,2;0,2), spragtelėkite pelės mygtuku. Nuveskite rodyklę įstrižai žemyn ir į dešinę.

Stebėkite, kad koordinačių tinklas atsektų informaciją, susijusią su apskritimu, kaip parodyta brėžinyje.

(r = 0,2) ir centro padėtį (0,0;0,0), kaip parodyta brėžinyje. Vėl spragtelėkite, kad užbaigtume apskritimą . Dabar jūs turite diską su tikslu 40 cm. diametru.

  • Microsoft Word 3188 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2343 žodžiai)
  • Lina
  • Modeliavimo laboratorinis Diržu varomas kumštelinis diskas
    10 - 3 balsai (-ų)
Modeliavimo laboratorinis Diržu varomas kumštelinis diskas. (2016 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/modeliavimo-laboratorinis-dirzu-varomas-kumstelinis-diskas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 09 d. 02:32
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo