Modernaus imperializmo ypatybės - Didžiosios Britanijos atvejis


Įvadas. Modernusis imperializmas ir jo ypatybes. Didžiosios Britanijos vidaus padėtis bei imperializmas Britanijos salose. Didžiosios Britanijos modernusis imperializmas ir jo ypatybės užjūrio ribose. Išvados. Literatūros sąrašas.

Didžioji Britanija 1870-1914 metais buvo besąlygiškai viena galingiausių valstybių visoje Europoje globalinės politikos klausimais, ji viena iš tų kurios istorijai skiriama daugiausiai dėmesio. Britanijos imperija buvo visų laikų didžiausia imperija klestėjusi XVIII – XIX a. pradž. , nors palyginus su savo konkurentėmis, į kolonijų grobimo politiką ji prisijungė gana vėlai, tik XVI – XVII a. Su Britanijos iškilimu (XIX a.) yra sietinas jau ne kolonizacijos, o modernaus imperializmo laikotarpis, kuris pasireiškė įvairesniais kolonijų valdymo principais, todėl šio darbo tikslas yra Didžiosios Britanijos vykdoma imperialistinė politika bei atskleisti šios valstybės vykdyta modernaus imperializmo politika ir jo formas, o siekiant realizuoti tikslą yra keliami uždaviniai – apibūdinti imperializmo sąvoką ir paaiškinti kas tai yra, išanalizuoti Britanijos vykdomą politika Britų salyne, taip pat išanalizuoti šalies vidaus padėtį ir išnagrinėti kokias skirtingas formas britų modernusis imperializmas įgavo skirtingose užimtose užjūrio teritorijose. Be įvado ir išvadų darbą sudaro dar trys skyriai – pirmasis – analizuojamas modernusis imperializmas ir jo ypatybės, antrasis- analizuojama britų imperialistinė politika užgrobtose užjūrio teritorijose, trečiasis – dėmesys sutelktas į Didžiosios Britanijos iškilimą dominavimo link ir vykdomą politika britų salyne.

  • Istorija Referatas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2014 m.
  • 10 puslapių (2108 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaida
  • Modernaus imperializmo ypatybės - Didžiosios Britanijos atvejis
    10 - 2 balsai (-ų)
Modernaus imperializmo ypatybės - Didžiosios Britanijos atvejis. (2014 m. Lapkričio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/modernaus-imperializmo-ypatybes---didziosios-britanijos-atvejis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 20:00
×