Moderni valstybė liberalizmas


Kokie yra modernios valstybės bruožai ir kuo tai skiriasi nuo absoliutinės valstybės? Ką reiškia beasmenė vastybė? Kokia Hobso mąstymo logika? Kodėl jis reikšmingas formuojant liberaliztinę ideologiją, demokratiją? Kuo skiriasi Locko prigimtinė būklė nuo Hobso? Locko kuriamos ideologijos principai. Montesque valdžių atskyrimas, tarpusavio sąveika ir išsidėstymas. Medisonas Frakcijos esmė, ką reiškia frakcija? Kaip Medisonas suvokia demokratiją? J. Milis ir Benthamas Valstybės vieta jų filosofijoje. Valstybės ir individo santykis. Stiuartas Milis pagrindiniai jo mąstymo principai.

Tiesioginiai modernios valstybės šaltiniai buvo absoliutizmas ir jo pradėta formuoti tarpvalstybinė sistema. Absoliutizmas tiesė kelią nacionalinei ir pasaulietinei valdžios sistemai.

Pamažu tapo akivaizdu, kad valstybės galias reikia atskirti nuo valdovų pareigos, remti kurį nors konkretų religinį tikėjimą.

Moderni valstybė - tai tokia institucinė sąsaja, kurioje kiekvienas žmogus turi sąlygas kurti ir įprasminti savo kaip asmens išskirtinumą, susiedamas jį su tautos identiteto raiška globalizacijos akivaizdoje.

Naujųjų laikų Vakarų politiniame mąstyme valstybės idėja dažnai siejama su beasmenės ir ypatingos teisinės arba konstitucinės tvarkos samprata. Vieningai laikomasi nuomonės, kad valstybė negali būti moderni, jei ji nėra teisinė, kad teisės viešpatavimas - tai šiuolaikinės civilizacijos humanizmo išraiška.

  • Politologija Konspektas
  • Microsoft Word 6 KB
  • 2014 m.
  • 3 puslapiai (825 žodžiai)
  • Indrė
  • Moderni valstybė liberalizmas
    10 - 2 balsai (-ų)
Moderni valstybė liberalizmas. (2014 m. Sausio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/moderni-valstybe-liberalizmas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 09:11
×