Modernizmo literatūra


Modernizmo literatūra. Apie modernizmą. Modernizmas yra kultūrinis. Modernizmo pradininku Europos li­teratūroje laikomas prancūzų poetas Šarlis Bodleras. Modernizmo kilmė. Modernizmui palankiausia visuomeninė ir kultūrinė atmosfera susiklostė XIX amžiaus pabaigoje didžiuosiuose Europos miestuose Paryžiuje. Modernizmo srovės. Impresionizmas Impresionizmas atsirado XIX amžiaus dailėje. Impresionistams rūpi ne tiek objektyvi tikrovė. Žymiausias impresionizmo srovės rašytojas yra XX amžiaus pradžios norvegų prozininkas Knutas Hamsunas. Simbolizmas Viena svarbiausių XIX amžiaus pabaigos - XX amžiaus pradžios moderniosios literatūros srovių. Visą tikrovę simbolistai suvokia kaip reikšmingą ir kartu paslaptingą. Simbolizmas atsirado Prancūzijoje. Avangardizmo samprata. Avangardizmu vadinamas kraštutinis modernizmo spar­nas. Avangardizmo srovės. Viena ankstyviausių ir triukšmingiausių avangardizmo srovių yra futurizmas. Xxa. Modernizmo literatūra. Xx amžiaus antros pusės, arba vėlyvasis. Modernizmas Lietuvoje. Modernizmo atgarsiai pasiekė Lietuvą XX a. Daugiausiai rašoma apie būties paslaptingumą. Šaltiniai. Dėkoju už dėmesį! . Užduotis. (atsakyti į klausimusKada užsimezgė modernizmas? Kas laikomas modernizmo pradininku. Ką atmeta ir sąmoningai griauna avangardizmas.


Viena ankstyviausių ir triukšmingiausių avangardizmo srovių yra futurizmas. Beveik vienu metu su italų ir rusų futurizmu Vokietijo­je susiformavo ekspresionizmas. Pirmojo pasaulinio karo metais Šveicarijoje susikūrė pats radikaliausias (kraštutinis) avangardistinis judėjimas – dadaizmas. Pasibaigus Pirmajam pasauliniam karui, nemažas būrys dadaistų susitelkė Paryžiuje, kur įsiliejo į naują avangardizmo srovę – siurrealizmą.

Xx amžiaus antros pusės, arba vėlyvasis, modernizmas Vakarų literatūrose yra įrėmintas Antrojo pasaulio karo metais ir maždaug septintojo dešimtmečio pabaigoje atsiradusių postmodernizmo reiškinių. Jame nebėra tokių ryškių srovių, konkuruojančių literatūrinių programų, grupių kaip šimtmečio pradžioje ir ypač avangardizmo laikotarpiu. Atsiranda naujos srovės.

Kada užsimezgė modernizmas? Kas laikomas modernizmo pradininku? Kur pasireiškė modernizmas? Kuri modernizmo srovė paliko savo pėdsakus lietuvių literatūroje? Kas rūpi impresionistams? Su kuria modernizmo srove dažnai siejama ir modernizmo pradžia?

Ką atmeta ir sąmoningai griauna avangardizmas? Kas būdinga avangardistų elgsenai? Kokios yra avangardizmo srovės? Kodėl ir Lietuvą pasiekė modernizmas?

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 3789 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (603 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Erik
  • Modernizmo literatūra
    10 - 1 balsai (-ų)
Modernizmo literatūra. (2017 m. Kovo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/modernizmo-literatura.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 06:47
×