Modifikuota vidinė pelno norma


Modifikuota vidine grazos norma. Vidinė grąžos norma. Modifikuota vidinės grąžos norma. Modifikuota irr. Modifikuota pelno norma. Mirr. Mirr tai. Modifikuota vidine pelno norma parodo. Vidine pelno norma irr. Mirr, irr.

Investicijų valdymo procese yra svarbu atsižvelgti į projektų efektyvumo vertinimą. Šiam vertinimui naudojami įvairūs metodai. Vienas iš jų yra modifikuota vidinė grąžos norma. Tai dinaminis investicinių projektų vertinimo metodas, kuriuo įvertinama pinigų laiko vertė. Modifikuota vidinė pelno (grąžos) norma (mirr) - tai tokia diskonto norma, kuriai esant projekto investicijų esamoji vertė lygi jo galutinės vertės esamajai vertei. Galutinė vertė randama susumavus projekto pinigų srautų būsimąsias vertes.

Modifikuota vidinė pelno (grąžos) norma (mirr) - tai tokia diskonto norma, kuriai esant projekto investicijų esamoji vertė lygi jo galutinės vertės esamajai vertei.

Modifikuota vidinė pelno norma (mirr) turi svarbų pranašumą prieš vidinę pelno normą (irr). Mirr atveju daroma prielaida, kad visi projekto pinigų srautai yra reinvestuojami pagal vidutinius įmonės kapitalo kaštus. Pasirinkus irr metodą, daroma prielaida, kad kiekvieno projekto pinigų srautai reinvestuojami pagal paties projekto irr.

Reinvesticijos pagal kapitalo kaštus dažnai korektiškesnės ir tikslesnės, todėl mirr yra patikimesnis projekto pelningumo rodiklis. Jei projekto modifikuota pelno norma yra didesnė už kapitalo kaštų kainą (diskonto norma), tai projektas yra patrauklus investuotojams, jei atvirkščiai – projektas turi būti nepriimtinas.

Mirr priimtinesnis ir patikimesnis už irr, nes realiau įvertina pelningumo charakteristiką, bet vis dėlto, nagrinėjant alternatyvius skirtingo dydžio projektus, geriau naudoti grynosios dabartinės vertės (npv) kriterijų, kadangi jis parodo, kiek projektas padidins įmonės vertę. Npv parodo absoliutų efektturime du investicinius projektus a ir b. Ipinigų srautų dabartinė vertė yra -250000 lt. Gaunapinigų srautų dabartinė vertė yra -250000 lt. Gaunprojektas b yra patrauklus investuotojams, nnagrinėjamos įmonės a projekto kapitalo kaštų (diskonto) norma yra lygi 9,24%, o b projekto - 9,68%, tiek projektas a, tiek projektas a projekto diskonto norma yra lygi 9,24%, o b projekto - 9,68%, tiek projektas a, tiek projektas b yra patrauklios investicijos, nes jų modifikuota vidinė pajamų grąžos norma mirr viršija diskonto normą.

Kadangi įmonė turi pasirinkti tik vieną iš šių projektų, tai turėtų pasirinkti projektą b, n. Turim šiuos duomenis: dviejų projektų a1 ir a2 diskonto norma (k) yra 12 %, mirr (a1) yra 19,42 %, mirr (a2) – 16,21 %. Kuri projektą rinktumėtės ir kodėl?.

Projekto a1 modifikuota vidinė pelno norma (mirr) yra didesnė, vadinasi ir šis projektas yra patikimesnis. Rinktumėmės projektą a.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (696 žodžiai)
  • Universitetas
  • Donata
  • Modifikuota vidinė pelno norma
    10 - 1 balsai (-ų)
Modifikuota vidinė pelno norma. (2010 m. Lapkričio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/modifikuota-vidine-pelno-norma.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 11:31
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo