Modigliani - Miller teorema


Įvadas. Kapitalo samprata. Modigliani – Miller teorema. Prielaida „be mokesčių“. Prielaida „su mokesčiais“. Mokesčių nuslėpimo ir finansiškai praskolinto turto arešto teorija. Asimetrinė informacija ir signalinė teorija. Išvados. Literatūra.

Kapitalo struktūros teorijos pagrindas yra dviejų teorijų sintėzė. Pirmoji – mokesčių nuslėpimo ir finansiškai praskolinto turto teorija, o antroji - asimetrinė informacija bei signalinė teorija. Skolintas kapitalas yra įmonei naudingas, nes suteikia galimybę padidinti pelną. Pelnas didėja tol kol mokamos palūkanos yra mažesnės už skolinto kapitalo uždirbtą pelną. Taip pat palūkanas galima atimti iš neapmokestinamojo pelno, taigi sumažinti mokesčius.

Įmonės vadovai kapitalo struktūros pagalba gali pakelti akcijų kainą biržoje, nes investuotojai neturi visos informacijos apie įmones. Įmonės, žinodamos planuojamus veiklos rezultatus, gali perduoti informaciją investuotojams ir taip pakelti įmonės akcijų kainą.. Jos tai gali padaryti didindamos įsiskolinimą, pelno prognozes, arba vadovams padidinant savo akcijų dalį įmonėje. Nustatyti optimalią kapitalo struktūrą bendru atveju neįmanoma, nes ją lemia gausybė veiksnių, į kuriuos įmonių vadovai atsižvelgia, norėdami išlaikyti bendrovės pastovų ir stabilų augimą.

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2014 m.
  • 12 puslapių (2515 žodžiai)
  • Universitetas
  • Modigliani - Miller teorema
    10 - 1 balsai (-ų)
Modigliani - Miller teorema. (2014 m. Birželio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/modigliani---miller-teorema.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 00:12
×