Modžahedai ir jų taktika


Afganistanas modžahedai. Mudzahedas.

Modžahedai ir jų taktika afganistano kare. Įžanga. Partizaninio karo taktika. Modžahedų ,,sprogdinimo“ metodai. Priešo susisiekimo linijų blokavimas. Pasalos. Pasala ,, mamur“ viešbutyje. No- pula pasala. Duranay pasala. Modžahedų reidai. Reidas totumdaros saugumo poste. Modžahedų reidas bagramio rajone. Išvados. Priedai. Naudota literatūra.

Ideologinė modžahedų propaganda buvo tokia, kad : kiekvieno afganistaniečio pareiga ginti savo tėvynę nuo netikinčiųjų, šia propaganda modžahedai naudojosi norėdami į savo pusę patraukti vietinius civilius gyventojus. Modžahedų dvasiniai ir politiniai lyderiai skyrė ypatingą dėmesį propagandai ir agitacijai, ragindami vietinius gyventojus stoti į ginkluotą kovą prieš SSRS. Tokia propaganda ypač veikdavo neišsilavinusius, neraštingus žmones, o tokių Afganistane buvo dauguma, todėl modžahedų lyderiams nesunkiai pavykdavo juos patraukti į savo pusę.

Modžahedams padėjo ir menkas sovietų karių pasirengimas, jų armiją sudarė ne profesionalai, o jauni šauktiniai, bei nedidelis nuošimtis lygtinių ir karininkų, jie šiam karui nebuvo paruošti morališkai, prastai pažino Afganistaną, jo religiją, papročius.

Garsus modžahedų vadas Achmad Šach Masud apie savo priešus- tarybinius karius sakė : ,, Gerai fiziškai ir taktiškai paruošti, labai gera karinė technika, bet per jauni“.

Taigi šiame darbe bandysiu plačiau aprašyti ir panagrinėti modžahedų naudotas taktikas prieš sovietų kariuomenę.

  • Microsoft Word 1186 KB
  • 2013 m.
  • 26 puslapiai (4800 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Modžahedai ir jų taktika
    10 - 3 balsai (-ų)
Modžahedai ir jų taktika. (2013 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/modzahedai-ir-ju-taktika.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 14:40
×