Mokėjimo ir elektroninės įstaigos Lietuvoje


Įvadas. Mokėjimo įstaigos Lietuvoje. Uab „Perlo paslaugos“ veikla Lietuvoje. AB „Lietuvos paštas“ veikla Lietuvoje. Elektroninių pinigų įstaigų veikla Lietuvoje. Elektroninių pinigų įstaiga – Uab „EVP international“ ir jos veikla Lietuvoje. Išvados.

Šiame technologijų amžiuje, mokslo pažangos procesas neaplenkia ir finansų bei bankininkystės sferos. Šiais laikais visos finansų įstaigos atlikdamos finansines operacijas naudojasi elektroninėmis technologijomis. Taip pat, nebe naujiena mūsų pasaulyje ir atsiskaitymas nenaudojant grynųjų pinigų.

Temos aktualumas – mokėjimo ir elektroninių pinigų įstaigų patikimumas ir veiklos efektyvumas, per pastaruosius jų veiklos metus. Kadangi šios įstaigos Lietuvoje sparčiai išsiplėtė ir turi platų paslaugų asortimentą, svarbu įsitikinti, kad teikiamos paslaugos yra kokybiškos. Šiandien kiekviena mokėjimo įstaiga plėtoja savo veiklą skirtingai ir stengiasi patenkinti visus savo klieno poreikius.

Darbo tikslas – išnagrinėti Mokėjimo ir Elektroninių pinigų įstaigų veiklą Lietuvoje.

Darbo uždaviniai:

Aptarti mokėjimo įstaigas Lietuvoje.

Išnagrinėti tam tikras Lietuvos mokėjimo įstaigas.

Aptarti elektroninių pinigų įstaigas Lietuvoje.

Išanalizuoti pasirinktų Elektroninių pinigų įstaigų vieklą Lietuvoje.

Mokėjimo įstaigos Lietuvoje

Paveiksle matome, kad mokėjimo įstaigų skaičius per vienerius metus išaugo 4-riomis įstaigomis. Tai parodo, kad mokėjimo įstaigos Lietuvoje yra populiari ir besivystanti sritis.

Taigi, mokėjimo operacijų apyvarta nukrito dėl sumažėjusios 15 mokėjimo įstaigų veiklos apimties, nors tuo pat metu 15 mokėjimo įstaigų mokėjimo operacijų apimtis išaugo, 3 mokėjimo įstaigos, licencijas teikti mokėjimo paslaugas gavusios 2014 m., veiklos dar nevykdė.

Panagrinėjus 2014 metų ir 2015 metų mokėjimo įstaigų veiklos apžvalgas matome ,kad mokėjimo įstaiga UAB „Perlo paslaugos“ abejais metais papildė savo tarpininkų, per kuriuos teikia mokėjimo paslaugas, sąrašą.

Taigi, mokėjimo įstaiga UAB „Perlo paslaugos“ yra viena populiariausių Lietuvoje, besiplečianti įmonė, kuri turi platų paslaugų asortimentą pasiūlyti savo vartotojams.

AB Lietuvos paštas 2015 m. pirmąjį pusmetį, kaip ir ankstesniais ataskaitiniais laikotarpiais, pagal suteiktą mokėjimo paslaugų apimtį užėmė vis dar reikšmingą visos mokėjimo įstaigų sistemos dalį. 2015 m. pirmąjį pusmetį jos pajamos iš mokėjimo paslaugų teikimo veiklos sudarė 38 proc. visų mokėjimo įstaigų mokėjimo paslaugų pajamų (per metus šis santykinis dydis sumažėjo 1 proc. p.). Ši bendrovė 2015 m. pirmąjį pusmetį atliko 42 proc. visų mokėjimo įstaigų bendros mokėjimo operacijų apyvartos (per metus šis santykinis dydis, priešingai pajamų dalies pokyčiui, padidėjo 1 proc. p.).

  • Bankininkystė Referatas
  • Microsoft Word 61 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1982 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gint
  • Mokėjimo ir elektroninės įstaigos Lietuvoje
    10 - 5 balsai (-ų)
Mokėjimo ir elektroninės įstaigos Lietuvoje. (2015 m. Spalio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokejimo-ir-elektronines-istaigos-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 20:13
×