Mokėjimo srautai ir finansinės rentos


Mokėjimų srautų analizė. Mokėjimų srautai ir finansinės rentos. Sukaupta (sukaupta) paprastos rentos suma. Kaupimo koeficiento sn;i priklausomybė nuo palūkanų normos. Sukauptų sumų lentelė. Dabartinė paprastos rentos vertė. Dabartinės rentos vertės. Finansinių rentų parametrų nustatymas. Rentos turkmės nustatymo formulės.

Įvairiuose kontraktuose, sandoriuose, gamybinėse ir ūkinėse operacijose daţniausiai susiduriama ne su vienkartiniais mokėjimais, o su daugybe pagal laiką pasiskirsčiusių išmokų ir įplaukų. Pavyzdţiui, ilgalaikio kredito ar kitų skolų padengimas, kredito gavimas, piniginiai investicinio proceso srautai ir kt. Tai yra laike pasiskirsčiusių išmokų ir įplaukų eilutės. Uţsienio finansinėje literatūroje tokias eilutes arba jų atskiras dalis įprasta vadinti mokėjimų srautais (cash flows). Mokėjimų srauto nariai gali būti tiek teigiami (įplaukos), tiek ir neigiami (išmokos).

Mokėjimų srautą, kurio visi nariai teigiami, o laiko tarpai tarp visų mokėjimų yra lygūs, įprasta vadinti finansine renta arba anuitetu, nepriklausomai nuo mokėjimų kilmės ir tikslo. Pavyzdţiui, procentų mokėjimas uţ obligacijas, įnašai kreditui padengti arba draudimo fondui sudaryti ir pan. Mokėjimų srautų tipizavimas įgalina panaudoti standartines jų skaičiavimo formules.

  • Matematika Konspektas
  • Adobe PDF 293 KB
  • 2014 m.
  • 27 puslapiai
  • Karovka
  • Mokėjimo srautai ir finansinės rentos
    10 - 4 balsai (-ų)
Mokėjimo srautai ir finansinės rentos. (2014 m. Sausio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokejimo-srautai-ir-finansines-rentos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 23:24
×