Mokėjimų sistema Sepa


Ekonomikos sistemos ir paskatos referatas. Ekonomikos sistemos ir paskatos skaidrėse. Referatas mokejimo sistemos. Sepa mokejimu sistema.

Mokėjimų sistema sepa. Įvadas. Paskatos pradėti vykdyti sepa projektą. Sepa mokėjimo priemonės. Sepa projekto nauda. Sepa ir eurosistema. Sepa projekto kordinavimas ir įgyvendinimas. Sepa lietuvoje. Išvados. Literatūros sąrašas.

SEPA (Bendra mokėjimų eurais erdvė) – tai erdvė, kurioje privatūs klientai, įmonės ir kiti ekonomikos subjektai nepriklausomai nuo jų buvimo vietos galės siųsti ir gauti vietinius ir tarptautinius mokėjimus eurais, jiems taikant vienodas pagrindines sąlygas, teises ir pareigas. SEPA suteikia galimybę atlikti mokėjimus negrynaisiais eurais kiekvienam gavėjui iš vienos banko sąskaitos ir naudojant bendrąsias mokėjimo priemones. SEPA skatins Europos integraciją kuriant konkurencingą ir šiuolaikišką mažmeninių mokėjimų eurais rinką, užtikrinančią aukštesnį paslaugų lygį, efektyvesnius produktus ir pigesnius būdus mokėjimams atlikti. SEPA aktyviai palaiko ir projekto pažangą stebi Europos Komisija ir Europos centrinis bankas. SEPA apima 27 Europos Sąjungos (toliau – ES) valstybės, taip pat Islandiją, Lichtenšteiną, Norvegiją, Monaką ir Šveicariją.

Darbo tikslas – išanalizuoti mokėjimų sistemą SEPA.

Darbo uždaviniai:

1.Išskirti pagrindines paskatas, kodėl buvo pradėtas vykdyti SEPA projektas.

2.Nurodyti SEPA mokėjimo priemones.

3.Atskleisti SEPA projekto naudą.

4.Palyginti kelių bankų SEPA mokėjimus.

Darbo struktūra. Šis darbas susideda iš dviejų dalių. Pirmoji darbo dalis – teorinė, kur yra rašoma apie paskatas pradėti vykdyti SEPA projektą, SEPA mokėjimo priemones, SEPA projekto naudą, SEPA ir Eurosistemą, SEPA projekto koordinavimą bei įgyvendinimą. Antroji dalis – praktinė, kur yra rašoma apie SEPA Lietuvoje. Šioje darbo dalyje yra kalbama apie tris bankus, kurie vykdo pinigų pervedimą pagal SEPA mokėjimo nurodymą, yra aptariamos bei palyginamos SEPA mokėjimo ypatybės, sąlygos.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 48 KB
  • 2013 m.
  • 20 puslapių (5420 žodžiai)
  • Kolegija
  • Luana
  • Mokėjimų sistema Sepa
    10 - 3 balsai (-ų)
Mokėjimų sistema Sepa. (2013 m. Balandžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokejimu-sistema-sepa.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 04:02
×