Mokesčiai Danijoje, jų palyginimas su Lietuvos mokesčių sistema


Įvadas. Mokesčių sąvoka. Mokesčiai danijoje. Tiesioginiai mokesčiai. Netiesioginiai mokesčiai. Mokesčiai Lietuvoje. Tiesioginiai mokesčiai. Netiesioginiai mokesčiai. Imonių ir gyventojų sumokėti mokesčiai. Išvados. Literatūra.


Mokesčiai tai prievolė valstybei funkcijoms vykdyti. Kad valstybė galėtų tenkinti ekonominius, socialinius ir kultūrinius poreikius, jai reikia nemažai išteklių.

Mokesčių vaidmuo išryškėjo, kai prasidėjo formuotis feodaliniai-baudžiaviniai santykiai. Kai tik gentyse pradėjo kaupti turtą, atsirado ir mokesčiai. Miestai pradėjo kurtis ir augti, pinigai įgydavo vis didesnę vertę kaip mokėjimo priemonė. Beveik iškarto miesto gyventojus apdėjo mokesčiais. Kadangi vis daugiau produktų buvo sukuriama miestuose, mokesčius rinkdavo iš miestečių.

Iš pradžių mokesčiai nebuvo labai deferencijuojami, dėl to ir visi darbuotojai, nepriklausomai nuo jų pajamų, mokėdavo vienodą mokestį. Laikui bėgant, kai apskaita jos duomenų fiksavimas tobulėjo, atsirado įvairių mokesčiu ir tik tada juos pradėjo diferencijuoti.

Darbo tikslas- išanalizuoti ir palyginti Lietuvos Respublikos ir Danijos mokesčius.

Visuotinai pripažįstama, kad mokesčiai tai pagrindinis pajamų gavimo būdas, istoriškai atsiradęs su pačia valstybe. Tam, kad išlaikyti valstybės institucijas, atlikti valstybės funkcijas yra nustatyti mokesčiai, kurių dėka surenkamos lėšos. Taipogi tai yra vienas iš būdų perskirstyti nacionalinius pinigus.

Labai svarbu žinoti, mokesčių sistemą Danijoje. Retai kada emigrantai supranta kaip jų sistema veikia. Svarbu žinoti, kad Danijoje gyventojų pajamų mokestis yra labai didelis. Ribinio tarifo mokestis yra apie 56% o gyventoju pajamų mokestis yra apie 35%-48%. Kita vertus socialinės įmokos mažos, darbdavio mokama dalis dažniausiai neviršys 2% ir ta dalis kurią turi sumoketi darbuotojas irgi neviršyja 2% atskaičiuoto nuo darbo užmokesčio. Šis derinys skiriasi nuo daugumoskitų Vakarų Europos šalių, kur gyventojų pajamų mokestesčio rybiniai tarifai yra mažesni (vidutiniškai 40-45%).

Visi aukščiau paminėti mokesčiai yra atskaitomi nuo viso darbuotojui priskaičiuoto darbo užmokesčio, neatsižvelgiant į darbuotojui taikomą neapmokestinamąjį minimumą . Likusieji mokesčiai atskaitomi įvertinus gyventojams priklausantį neapmokestinamąjį minimumą (Skattefradrag).

2014 metais sveikatos įmoka sudaro 5% nuo darbuotojo pajamų, viršijančių darbuotojui taikomą neapmokestinamąjį minimumą. Kasmet šios įmokos bus mažinamos 1%, o nuo 2019 metų jos nebebus skaičiuojamos.

Jei gyventojas yra kitokios bažnyčios ar religinės bendrijos narys ir jis moka įmokas į savo bažnyčią ar asocijąciją, tai jo įmokos yra iskaičiuojamos iš apmokęstinamųjų pajamų sumos.

Mokestis yra tiesiogiai atskaitomas iš darbuotojo pajamų. Pajamos yra sumuojamos, renkamos darbdavio arba pensijų teikėjo per visus metus iki tol kol nebus išmokėta. Darbdavys atskaito darbuotojui priklausantį mokėtiną pajamų mokestį remdamasis darbuotojo pagrindinėje mokesčių kortoje pateikta atskaitymo norma.

Jei keliaujant už ES ribų įsigijama prekių ir atsivežama į Daniją, tenka sumokėti muito mokesčius. Tai priklauso nuo to, kas yra nuperkta ir kiek sumokėta. Specialios taisyklės taikomos alkoholiui ir tabako gaminiams. Jei nupirkta alkoholio ir tabako daugiau, negu nustatytas tam tikras neapmokestinamas kiekis, teks mokėti muito mokestį.

Mokesčiais Lietuvoje pradėta domėtis XIII amžiuje. Lietuvoje buvo keli mokesčių etapai:

Šį mokestį moka nuolatiniai ir nenuolatiniai gyventojai. Objektas- paveldimi nekilnomieji ir kilnomieji daiktai, pinigai ir vertybiniai popieriai. Tam, kad apskaičiuoti šį mokestį, reikia žinoti turto vertę, ji yra sumažinama trisdešimčiai procentų, ty. apmokestinamoji vertė sudaro septynesdešimt procentų turto vertės. Tarifai-5 procentai, kai turto vertė iki 150000 € ir 10 procentų, jeigu viršyja šią sumą. Kai turtas paveldimas nuo sutoktinio, vaikų, tėvų, senelių, vaikaičių, brolių, seserų arba turto vertė neviršyja 3000€.

  • Microsoft Word 194 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (3202 žodžiai)
  • Kolegija
  • Evelina
  • Mokesčiai Danijoje, jų palyginimas su Lietuvos mokesčių sistema
    10 - 3 balsai (-ų)
Mokesčiai Danijoje, jų palyginimas su Lietuvos mokesčių sistema. (2017 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokesciai-danijoje-ju-palyginimas-su-lietuvos-mokesciu-sistema.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 28 d. 07:51
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo