Mokesčiai ir jų funkcijos


Mokesčiai, jų funkcijos, rūšys ir apmokestinimo principai. Ekonominė politika, jos tikslai ir priemonės. Valstybės fiskalinė politika. Diskrecinė fiskalinė politika, subalansuoto biudžeto multiplikatorius. Nediskretinė fiskalinė politika (automatiniai stabilizatoriai).

Mokesčiai — tai viena iš trijų pagrindinių vyriausybės poveikio ekonomikai krypčių, kuri mažina privačių gėrybių vartojimą bei sudaro sąlygas vartoti visuomenines gėrybes.

Valstybės biudžetas formuojamas iš mokestinių pajamų ir nemokestinių pajamų (pajamos iš valstybės nuosavybės, vietinės rinkliavos, pajamos iš baudų, konfiskavimų. ).

Mokesčiais, kuriuos šalies gyventojai moka į valstybės biudžetą, yra padengiamos vyriausybės išlaidos, skirtostiesioginius (jie turi tiesioginius adresatus, Fizinius ir juridinius asmenis, gaunančius pajamas ir turinčius turtą, pvz. Turto pajamų mokestis; kitaip tariant, jais yra apmokestinami asmenys).

Netiesioginius (juos sumoka vartotojas, pirkdamas apmokestintas prekes ir paslaugas, Jais yra apmokestinamos prekės, pvz. Muitai, akcizai, pvm). Šie mokesčiai didina prekių kainą.

Pagal tai, kaip mokesčių tarifas kinta priklausomai nuo apmokestinimo sumos, mokesčiai yra skirstomi į.

1) progresinius (didėjant apmokestinamai sumai, Pajamoms, atitinkamai didėja ir mokesčio tarifas — daugiau uždirbi, didesnius mokesčius moki).

2) proporcinius (didėjant apmokestinamai sumai, mokesčio tarifas išlieka nepakitęs, Pastovus).

3) regresinius (didėjant pajamoms, mažėja vidutinė mokesčių norma, Mažiau pvm tarifas – 18 %, juridinių asmenų pelno mokestis – 15 %, fizinių asmenų pajamų mokestis – 33 %, atskaičiavus neapmokestinamą minimumą.

Mokesčių sistema formuojama remiantisekonomikos reguliavimo (didinant mokesčius, mažinama vartotojų perkamoji galia, tuo pačiu mažinama ir visuminė paklausa ir gamybos apimtis, o kartu ir infliacija).

Socialinė (jei gaunantys didesnes pajamas moka didesnius mokesčius, ekonominė politika — tai tikslai, kurių numato siekti vyriausybė ekonomikos sri 6) ekonomikos augimas, Aukštesnis gyvenimo lygis (didesnio kiekio ir geresnės kokybės prekių bei paslaugų gamybapriemonės, naudojamos šiems tikslams pasiekti yra vadinamos ekonominės politikos instrumentais. Tai— mokesčiai, muitai, vyriausybės išlaidos, tiesioginis valstybinis ekonomikos reguliavimas arba dalyvavimas ekonominėje veikloje, socialinės i fiskalinė politika — tai biudžeto pajamų ir išlaidų formavimo principai bei praktika, įgyvendinami keičiant mokesčių ir vyriausybės išlaidų lygį.

Fiskalinė politika — tai valstybės finansų naudojimas, siekiant sušvelninti arba panaikinti bnp svyravimus, reguliuojant bendrąją (visuminę) paklausą.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (1177 žodžiai)
  • Mokesčiai ir jų funkcijos
    10 - 2 balsai (-ų)
Mokesčiai ir jų funkcijos. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokesciai-ir-ju-funkcijos.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 25 d. 15:38
×