Mokesčiai smulkiam verslui


Įvadas. Smulkios įmonės – tai lanksčiai prisitaikančios ir greitai reaguojančios į rinkos pokyčius įmonės. Smulkaus verslo vertinimo aspektai. Smulkusis verslas, iki dvidešimtojo amžiaus vidurio. Veikiančių smulkių ir vidutinių verslo įmonių skaičius. Pagrindiniai verslo įmonės mokami mokesčiai. Mokesčių lengvatos. Įmonių mokamų mokesčių rūšys priklauso nuo jų vykdomos veiklos pobūdžio bei apimties. Smulkios įmonės turi tenkinti šias sąlygas. Įmonei vadovauja jos savininkas. Išvados. Dėl savo lankstumo SVV įmonės atlieka savotišką „Stabilizatoriaus” vaidmenį. Daugumos Lietuvos verslininkų požiūris į Lietuvoje vyraujančią mokesčių sistemą yra neigiamas. Šiuo metu Lietuvoje pagrindinė mokesčių lengvata yra pelno mokesčiui taikoma lengvata.


Smulkios įmonės – tai lanksčiai prisitaikančios ir greitai reaguojančios į rinkos pokyčius įmonės. Smulkus verslas užpildo naujas rinkas ir nišas, aptarnauja stambiąsias įmones, kuria naujus ir dažniausiai geresnės kokybės produktus, paslaugas ar gamybos procesus. Tačiau kaip ir visos įmonės, smulkusis verslas turi mokėti mokesčius.

Smulkusis verslas, iki dvidešimtojo amžiaus vidurio, laikytas ekonomikos plėtrai nereikšmingu ūkio segmentu, tačiau per pastarąjį dešimtmetį, didėjant smulkiojo verslo įtakai Lietuvos ūkiui, jis tapo varomąja šalies ekonominės plėtotės jėga.

Įmonių mokamų mokesčių rūšys priklauso nuo jų vykdomos veiklos pobūdžio bei apimties. „SVĮ moka šiuos pagrindinius mokesčius į valstybės biudžetą: pelno, pridėtinės vertės, akcizo, įmonių ir organizacijų nekilnojamo turto, žemės ir žemės nuomos, fizinių asmenų pajamų, socialinį ir mokestį už aplinkos taršą.

  • MS PowerPoint 66 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (332 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rugile
  • Mokesčiai smulkiam verslui
    10 - 1 balsai (-ų)
Mokesčiai smulkiam verslui. (2020 m. Gegužės 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokesciai-smulkiam-verslui.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 04 d. 12:58
×
114 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo