Mokesčių administratoriai. jų funkcijos , teisės ir pareigos


Ekonomikos referatas. Įžanga. Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymas. Mokesčių administratoriai ir jų funkcijos. Mokesčių administratorių teisės. Mokesčių administravimo pareigos.


Ši tema yra aktuali , nes labai svarbu žinoti, kokias funkcijas, teises ir pareigas turi mokesčių administratorius, taip pat kokias teises ir pareigas turi ir mokesčių mokėtojas. Todėl labai svarbu išstudijuoti Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymą ir atskleisti šios temos keliamus klausimus.

Viena iš mokesčių administratorių yra Valstybinė mokesčių inspekcija, prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos. Ši valstybės institucija atsakinga už tam tikrus administruojamus mokesčius, kurie yra nurodyti šio Įstatymo 13 straipsnyje nurodytų mokesčių, išskyrus muitus, administravimą Lietuvos Respublikoje. Dabartinę Valstybinę mokesčių inspekciją sudaro:

2. Dešimt (Alytaus, Klaipėdos, Utenos, Vilnius, Telšių, Tauragės ,Kauno, Marijampolės, Šiaulių AVMI ) jai pavaldžių apskričių valstybinių mokesčių inspekcijų (AVMI) – vietos mokesčių administratoriai;

Taigi, mokesčių administratorius , atlikdamas jam pavestas funkcijas, turi teisę:

2) Įstatymo nustatyta tvarka patekti į mokesčių mokėtojo teritoriją, pastatus ir patalpas.

Mokesčių administravimo įstatymo 32 straipsnyje yra nustatytos mokesčių administratoriaus pareigos, todėl yra reikalaujama, kad mokesčių administratoriai arba jo pareigūnai atlikdami jiems pavestas funkcijas:

Taigi, šios pareigos užtikrina mokesčių administratoriaus pareigas, taip pat užtikrina mokesčių mokėtojų galimybę teisėtai veikti padedant tam tikroms, specializuotoms institucijoms. Savitarpio pagalba yra būtina, norint išvengti tam tikrų nusižengimų.

  • Ekonomika Referatai
  • 2015 m.
  • Milibu
  • 8 puslapiai (1417 žodžių)
  • Ekonomikos referatai
  • Microsoft Word 19 KB
  • Mokesčių administratoriai. jų funkcijos , teisės ir pareigos
    10 - 3 balsai (-ų)
Mokesčių administratoriai. jų funkcijos , teisės ir pareigos. (2015 m. Sausio 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/mokesciu-administratoriai-ju-funkcijos--teises-ir-pareigos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 23:56