Mokesčių administravimo procedūros ir jų tobulinimas referatas


Įvadas. Gyventojų pajamų mokestis teoriniu aspektu. Pajamų mokesčio tarifai. Gyventojų pajamų mokesčio apskaičiavimas. Mokėjimo terminai. Juridiniai asmenys nepateikę metinių gpm deklaracijų 2013-2014 mokestiniu laikotarpiu. Planuojami 2016 metais gpm mokesčio pakeitimai. Gerinamas mokesčių administravimas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Problematika. Šiame darbe aptarsiu: Juridinių asmenų statistiką kurie nepateikė 2013 ar 2013 - 2014 metų mokestinio laikotarpio Metinės A klasės išmokų, nuo jų išskaičiuoto ir sumokėto pajamų mokesčio deklaracijas. Pajamomis yra laikomos visos gyventojo pajamos, gautos per kalendorinius metus už atliktus darbus, suteiktas paslaugas, už perduotas ar suteiktas teises, už parduotą ar kitaip perleistą turtą ar lėšas ir (arba) kita gauta nauda pinigais ir (arba) natūra. Visi gaunantieji pajamas turi tiesiogiai sumokėti Fizinių asmenų pajamų mokesčius. Lietuvoje fizinių asmenų pajamų mokesčio tarifas beveik nepriklauso nuo gaunamų pajamų dydžio. Tačiau kiekvienais metais yra didžiuliai sąrašai Juridinių asmenų kurie nevykdo arba klaidingai vykdo savo mokestines prievoles.

Darbo tikslas. Pateikti Juridinių asmenų statistiką kurie nepateikė 2013 ar 2013 - 2014 metų mokestinio laikotarpio gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas.

Darbo uždaviniai:

Apibendrinti gyventojų pajamų mokestį teoriniu aspektu

Paanalizuoti Juridinių asmenų statistiką nepateikusių 2013-2014 m. mokestinio laikotarpio GPM metinių deklaracijų.

1) 1 992 eurų, jeigu gyventojo metinės pajamos neviršija 3 480 eurų;

Sankcijos kai laiku nėra sumokamas į biudžetą išskaičiuotas pajamų mokestis

Iš diagramoje pateiktų duomenų matyti, kad Vidurio Lietuvos regione daugiausia nepateikę GPM deklaracijų yra Kauno mieste esančios įmonės tiek 2013 m tiek 2014 m. tačiau 2014 metais Juridinių asmenų nepateikusių deklaracijų neženkliai , bet sumažėjo . Kituose rajonuose, ar miestuose yra po keletą įmonių nepateikusių GMP deklaracijų. Bet būtų galima teigti, kad vidurio Lietuvos regiono Juridiniai asmenys ganėtinai sąžiningai teikia GPM deklaracijas ir prisideda prie Nacionalinio biudžeto įplaukų sudarymo .

Šioje diagramoje pateikti duomenys parodo Vakaru Lietuvos regiono Juridinių asmenų nepateikusių GPM deklaracijos statistiką. Palyginus su Vidurio Lietuvos regionu aiškiai matyti skirtumas , todėl galima daryti išvadą , kad kai kuriu miestų, rajonų įmonės vengia sąžiningai teikti GPM deklaracijas taip norėdami nesumokėti į biudžetą pajamų. Labiausiai Vakarų Lietuvos regione padėtį sunkina Klaipėdos miesto įmonių nepateikusių GPM deklaracijų statistika, taip pat nemažai įmonių neteikia deklaracijų ir Šiaulių mieste, bei rajone. Juridinių asmenų nepateikusių GPM deklaracijas palyginus mokestinį laikotarpį ženkliai nekinta . Jai viename mieste sumažėja tai kitame padidėja.

  • Finansai Referatas
  • Microsoft Word 85 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2203 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rūta
  • Mokesčių administravimo procedūros ir jų tobulinimas referatas
    10 - 8 balsai (-ų)
Mokesčių administravimo procedūros ir jų tobulinimas referatas. (2016 m. Kovo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokesciu-administravimo-proceduros-ir-ju-tobulinimas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 12:59
×