Mokesčių apskaitos sistemų architektūros vertinimas


Įvadas. Apskaita statybų architektūroje. Apskaitos statybos verslo įmonėse ypatumai. Atliktų statybos darbų dokumentavimas. Sutarčių sudarymas. Pajamų pripažinimas ir sąnaudų apskaita. Atidėjimų sudarymas būsimo laikotarpio sąnaudoms. Statybos sąnaudos 2014 metais per mėnesį išaugo 0,1%. Atsiskaitymų už atliktus darbus apskaita. Architektūros ekonomika ir kainodara. Architektūros palyginimas 2012 -2013 metų. Išvados. Naudotos literatūros sąrašas. Priedai.

Tema aktuali dėl pasaulinėje rinkoje vykstančios nuolatinės architektūros pokyčių, dėl globalizacijos, didėjančios konkurencijos. Architektūros tikslas sukurti tokį produktą kuris išsiskirtų iš kitų. Svarbu per trumpa laika sukurti kuo kokybiškesnį ir modernesnį produkta. Tačiau šiuos pokyčius įtakoja didžiulį poveikį turinti finansų rinka ir pasaulio lyderių varžymasis tarpusavį.

Darbe analizuojama atsiskaitymų už atliktus darbus apskaita, Taip pat analizuojama sutarčių sudarymas, jų numatoma atliekama darbų kaina, bei dokumentavimas. Analizuojama, kad architektūros įmonės apskaitą ateityje privalės tvarkyti pagal VAS, kurie rengiami laikantis TAS nuostatų.

Darbe taip pat bus nagrinėjama architektūros ekonomika ir kainodara. Taip pat analizuosime skaičiuojamaja architektūros kaina kuri orientuota į būsimųjų statybų sąnaudų, arba tiesioginių išlaidų, apskaičiavimą bei pagrindimą. Darbe taip pat palyginsime 2012 – 2013 metų architektūrą.

Architektūrą daugialis iš mūsų suprantame kaip statybą, įvairūs pastatai ar kiti statiniai. Tad architektūra galime tikrai apibūdinti, kaip pastatų projektavimo menas ir mokslas. Architektūros kūrimas apima daug įvairių priemonių, kurios yra naudojamos tradiciniuose menuose. Architektūros projektavimas yra laikomas kūrybiniu procesu ir ji priskiriama prie meno šakų.

Statybos architektūra – tai reguliuojama veikla, kurioje kuriama naujas statinys ar restoruojamas senas, finansavimas, investavimas, apskaitos analizės specifika. Tai yra sudėtingas procesas, kuriam reikia žinių bei įgūdžių. Kaip ir visur kitur stsatybų architektūroje taip pat yra pagrindiniai statybos dalyviai bei jų rūšys.

Architektūroje būtina žinoti kokia yra vedama apskaita, nes be jos nebus galima tinkamai atlikti visos statybos. Seniai veikiančiose statybos įmonėse apskaitos politika dažniausiai buna suformuota ir keičiama tiek, kiek reikia priderinti prie verslą ir apskaitą reglamentuojančių įstatymų. Tačiau naujos įmonės ne visada skiria dėmesį apskaitą reglametuojančiam įstatymam. Ateityje visos architektūros įmonės privalės apskaitą vesti pagal Verslo apskaitos standartus, kurie rengiami laikantis Tarptautinių apskaitos standartų nuostatų.

Tyrimo tikslas: išsiaiškinti kokia yra mokesčių apskaitos sistema architektūros vertinime.

Objektas: architektūros apskaita.

Ataskaitinio mėnesio pabaigoje:D 23X Nebaigtos vykdyti sutartysK 601X Atliktų darbų sąnaudos (ar kitos sąnaudų sąskaitos)Sekančio mėnesio pradžioje:D 601X Atliktų darbų sąnaudos (ar kitos sąnaudų sąskaitos)K 23X Nebaigtos vykdyti sutartys

D 240 Pirkėjų skola (27 Pinigai ar 46 Avansu gautos sumos)K 501 Atliktų darbų pajamosK 4701 Mokėtinas PVM

Architektūros sutarties išlaidas sudaro:

1) D 601 Paslaugų atlikimo savikainaK 1, 2 ar 4 klasės sąskaitos2) D 36XX Atidėjimų būsimo laikotarpio išlaidoms sumaK 601 Paslaugų atlikimo savikaina

1) D 603X Garantinio laikotarpio defektų šalinimo sąnaudosK 1, 2, 4 klasės sąskaitos2) D 36X Atidėjimai garantinio laikotarpio defektams šalintiK 603XX Panaudota atidėjimų suma (-)

ARCHITEKTŪROS EKONOMIKA IR KAINODARA

ARCHITEKTŪROS PALYGINIMAS 2012 -2013 METŲ

Didžiausia tarp architektūros statybos bendrovių pagal pajamas išliko:

Darbe buvo palyginta 2012 – 2013 metų architektūra. Buvo išanalizavom statybų sektoriaus bendrovių pajamos 2013 m. ir sužinota, kad vidutiniškai pajamos augo 11,25% ir siekė 12,42 mlrd. Lt, o 2012 m. buvo 11,16 mlrd. Lt. Sužinojom, kad didžiausia tarp architektūros statybos bendrovių pagal pajamas išliko AB „Kauno tiltai“, „Panevėžio statybos trestas“ ir „Litana“.

V. Bagdžiūnienės „STATYBOS APSKAITA IR ANALIZĖ“ CONTO LITERA. 2007 m.

2. Šiame standarte statybos sutartys taip pat apima susitarimus, kurie įpareigoja šalis vykdyti susitarimą, bet nėra įforminti dokumentais. Pavyzdžiui, dvi ministerijos gali sudaryti oficialų susitarimą dėl turto statybos, tačiau toks susitarimas nėra teisinė sutartis, nes toje jurisdikcijoje nė viena ministerija negali būti atskiras juridinis ūkio subjektas, turintis teisę sudaryti sutartį. Tačiau šis standartas taip pat taikomas, jei pagal tokį susitarimą šalims suteikiamos tokios pat teisės ir įsipareigojimai kaip ir pagal teisinę sutartį. Tokie įpareigojantys susitarimai gali apimti (tačiau ne tik) ministerijos nurodymus, vyriausybės sprendimus, įstatymų leidžiamosios institucijos nurodymus (pvz., Parlamento įstatymą) arba aiškinamąjį memorandumą.

3. Statybos sutartys sudaromos įvairiais būdais, šiame standarte jos skirstomos į pastoviųjų kainų, išlaidos plius arba išlaidomis pagrįstas sutartis. Kai kurios komercinės statybos sutartys gali turėti ir pastoviųjų kainų, ir išlaidos plius arba išlaidomis pagrįstų sutarčių požymių, pavyzdžiui, išlaidos plius statybos sutarties arba išlaidomis pagrįstų sutarčių, kai susitariama dėl maksimalios kainos, atveju. Tokiais atvejais rangovas privalo apsvarstyti visas sąlygas, minimas 31 ir 32 paragrafuose, kad nuspręstų, kada pripažinti sutarčių pajamas ir sąnaudas.

  • Microsoft Word 559 KB
  • 2015 m.
  • 34 puslapiai (5041 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agnė
  • Mokesčių apskaitos sistemų architektūros vertinimas
    10 - 5 balsai (-ų)
Mokesčių apskaitos sistemų architektūros vertinimas. (2015 m. Kovo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokesciu-apskaitos-sistemu-architekturos-vertinimas.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 06 d. 00:45
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo