Mokesčių auditas


Įvadas. Mokesčiai. Mokesčių klasifikavimas. Pagrindiniai mokesčių ėmimo būdai. Lietuvos mokesčių sistema. Lietuvos mokesčių tobulinimo kryptys. Svarbiausių mokesčių audito metodika. Juridinių asmenų pelno mokesčio auditas. Nekilnojamojo turto mokesčio auditas. Pridėtosios vertės mokestčio auditas. Gyventojų pajamų mokesčio auditas. Akcizų auditas. Kitų mokesčių auditas. Mokesčių audito nuoseklumo schema. Audito reglamentavimas. Išvados. Naudotos literatūros sąrašas.

Niekas nesukelia tiek prieštaravimų, kaip mokesčiai. Nors dauguma sutinka, kad jokia šiuolaikinė valstybė negali išsiversti be mokesčių, tačiau mokesčius mieliau visi kritikuoja negu giria. Dar 1789 m. Jav valstybės veikėjas bendžaminas franklinas (benjamin franklin) yra sakęs: “šiame pasaulyje nieko nėra tikra, išskyrus mirtį ir mokesčius”.

Mokesčių atsiradimas turi savo istoriją. Jie tapo aktualūs jau xv – xvi a. , kai europos valstybėse prasidėjo politinės valdžios centralizavimas, pareikalavęs didelių išlaidų karalių rūmams, armijai, valstybiniam aparatui išlaikyti. Šiam tikslui buvo kuriami apmokestinimo principai. Nuo xix a. Antros pusės pasikeitė mokesčių sąvokos traktavimas, pavyzdžiui, kad mokesčiai yra kaip atlyginimas vyriausybei už jos politinę, ekonominę ir socialinę veiklą. Dabar mokesčiai suprantami kaip valstybės pajamų šaltinis, o kartu kaip galinga ekonominė priemonė valstybės rankose.

Mokesčiai nėra baudos, skiriamos už šalies įstatymų pažeidimus, juos taip pat reikia skirti nuo pajamų, kurias valstybė gauna iš kokios nors ūkinės veiklos ar už specialias paslaugas, teikiamas asmenims, pavyzdžiui, vyriausybės pajamos iš valstybės pašto. Kitaip tariant, mokesčiai yra suprantami kaip valstybės ar savivaldybių valdžios nustatyti įstatyminių aktų pagrindu privalomi mokėjimai į tam tikro valdymo lygio biudžetą bei nebiudžetinius fondus. Juos moka tiek pavieniai asmenys, tiek visi šalies teritorijoje esantys ekonominiai subjektai.

1990 m. Atkūrus lietuvos nepriklausomybę, kartu formuojama ir šalies mokesčių sistema. Nuo to laiko priimta nemažai įstatymų, nutarimų mokesčių klausimais, o dar kiekvienas įstatymas yra tikrai ne po vieną kartą taisytas ar papildytas.

Šio referato tikslas – pažintis su mokesčių teorija, o taip pat ir su lietuvoje veikiančia mokečių audito sistema.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (3296 žodžiai)
  • Kolegija
  • Raimonda
  • Mokesčių auditas
    10 - 1 balsai (-ų)
Mokesčių auditas. (2012 m. Vasario 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokesciu-auditas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 14 d. 06:55
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo