Mokesčių funkcijos ir jų savybės


Mokesčių funkcijos ir savybės. Mokesčiai. Mokesčių grupavimas. Mokesčių rūšys. Tiesioginiai mokesčiai. Netiesioginiai mokesčiai. Mokesčių skirstymas. Mokesčių teorijos. Mokesčių funkcijos. Fiskalinė funkcija. Mokesčių perskirstomoji fukcija. Ekonominė funkcija. Pelno mokestis. Muitų mokestis. Išvados. Šaltiniai.

Mokesčiai, jų grupavimas ir rūšys mokesčių funkcijos ir savybės išvados literatūros sąrašas.

Visus mokesčius galima suskirstyti į 3 grupes: privačių namų ūkių ir įmonių pajamų mokesčiai nuosavybės prekių ir paslaugų pardavimo mokesčiai.

Pagrindiniai apmokestinimo principai, į kuriuos buvo atsižvelgiama kuriant mokesčių sistemą yra: mokesčių mokėtojų lygybės principas teisingumo ir visuotino privalomumo principas individualaus pobūdžio mokesčio lengvatas yra draudžiama mokesčių administratorius privalo vadovautis protingumo kriterijais apmokestinimo aiškumo principas.

TIESIOGINIAI -tai tokie mokesčiai, kurie yra mokami, kai yra gaunamos pajamos arba yra turto. NETIESIOGINIAI – tai yra vartojimo mokesčiai, kai yra įsigyjama prekė arba paslauga.

Netiesioginiai mokesčiai būna : 1) Akcizai: individualūs ir universalūs 2) Muitų mokesčiai 3) Fiskaliniai monopoliniai mokesčiai.

Pagal mokesčio subjektą: Juridinių asmenų / Fizinių asmenų / Bendri; Pagal apmokestinimo objektą: Pelno / Pajamų / Turto / Vartojimo; Pagal įskaitymą į biudžetus: Valstybės biudžeto / Savivaldybių biudžetų / Tikslinių fondų; Pagal tikslinę paskirtį: Mokesčiai / Privalomosios įmokos / Rinkliavos.

Išskiriamos trys pagrindinės mokesčių funkcijos: Fiskalinė mokesčių funkcija Perskirstomoji mokesčių funkcija Reguliavimo(ekonominė) funkcija.

Ši funkcija pasireiškia tuo, kad gautos į biudžetą mokesčių mokėtojų lėšos yra perskirstomos tarp šalies gyventojų, ūkio subjektų bei veiklos sferų.

PELNO MOKESTIS- tai mokestis, kuris yra renkamas nuo juridinių asmenų(įmonių) pelno. Pagrindinės pelno mokesčio funkcijos: Fiskalinė- realizuojant šią funkciją yra sukuriamos ir įgyvendinamos visos sąlygos valstybės funkcionavimui. Ekonominė- ši funkcija leidžia reguliuoti skirtingų gyventojų grupių pajamas. Socialinė- didesni mokesčiai yra surenkami iš daugiau pasiturinčių.

  • MS PowerPoint 886 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (733 žodžiai)
  • Universitetas
  • Leila
  • Mokesčių funkcijos ir jų savybės
    10 - 10 balsai (-ų)
Mokesčių funkcijos ir jų savybės. (2015 m. Spalio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokesciu-funkcijos-ir-ju-savybes.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 29 d. 11:57
×