Mokesčių lengvatos


Mokesciu lengvatu rusys. Mokesčių lengvatos jų rūšys ir vaidmuo. Mokesciu lengvatos lietuvoje. Lengvatu rusys. Mokesciu lengvatos rusys. Mokescio lengvatu reiksme. Mokesciu lengvatos referatas. Bendros mokesciu lengvatos imonems teorija. Verslui lengvatos referatas. Keliu mokesciu lengvatos.

Įvadas. Mokesčių reikšmė ir būtinumas. Valstybės mokesčių sistema. Mokesčių turinys. Mokesčių rūšys. Mokesčių sistemos lengvatos. Mokesčių lengvatų bendrosios nuostatos. Lengvatos. Atleidimas nuo mokesčio. Lengvatos investicijoms. Pelno mokesčio lengvatos. Mokėtojai atleisti nuo atskaitymų mokėjimo. Aplinkos teršimo lengvatos. Mokesčių įskaitymas ir grąžinimas. Gyventojų pajamų mokesčio lengvata studijuojantiems. Išvados. Literatura.

Kiekviena valstybė , veikdama per parlamentą ir valdymo organus, atlieka daug įvairių funkcijų. Šių funkcijų vykdymui reikia didelių finansinių išteklių, iš kurių seniausiai žinomas šaltinis mokesčiai. Valstybė be mokesčių gyvuoti negalėtų. 1990 metais atkūrus lietuvos nepriklausomybę, kartu ir formuojasi šalies mokesčių sistema. Per šiuos nepriklausomybės metus, mokesčių klausimais priimta nemažai įstatymų (24 ) , daugybė nutarimų. Bet jie nuolat keičiasi , nes nuolat keičiasi ir įstatymų ledėjai, taip pat ir jų interpretuotojai – vykdomosios valdžios atstovai, netgi mokesčių administratoriai.

Istoriškai mokesčiai atsirado kartu su valstybėmis. Pirmieji mokesčiai buvo skiriami kaip duoklės, o pirmasis piniginis mokestis atsirado romos imperijoje dar 2 a. Tada mokesčiai buvo renkami tik valdžios institucijoms išlaikyti, bei valdžios funkcijoms vykdyti. Tik 16 a. -17 amžiais kečiantis pasauliniai ekonomikos struktūrai, paplito kitos mokesčio rinkimo pagrindimo priežastys, kurios tapo teorijomis „mokesčiai apmoka už vyriausybės teikiamas paslaugas“, mokesčiai- ekonomikos stabilizavimo priemonė“, „mokesčiai- pajamų išlyginimo įrankis“. Šios teorijos yra populiariausios iki šių dienų. Tik šiuo metu kuriant mokesčius reglamentuojančius norminius aktus , šios ekonominių sričių teorijos yra apibendrinamos, jas bandoma racionaliai sujaugti.

Kiekviena pasaulio valstybė atlieka daug įvairių funkcijų :apsaugos, gamybinės ir komercinės veiklos, vystymo ir administracines. Valstybių kūrimosi pradžioje svarbiausia jų buvo apginti savo piliečius nuo kitų valstybių užpuolimo ir palaikyti vidaus tvarką. Valstybėms vystantis jų funkcijos išsiplėtė. Tvarkai palaikyti reikėjo sukurti teisingumo sistemą, reglamentuoti turtingųjų vaidmenį visuomenėje, ginti vargšus – teigti jiems socialines paslaugas (nemokomą švietimą, medicininį aptarnavimą), taip pat tvarkyti išsiplėtusius ūkininkavimo santykius.

Valstybės pareiga vykdyti visas veiklas, kurių nepasiūlytų atlikti privatūs asmenys. Turi imtis ir kai kurių produktų gamybos, teikti komercines paslaugas (pvz. Tiesti kelius, tiltus, statyti elektrines. ) ir jas prižiūrėti.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2012 m.
  • 22 puslapiai (4240 žodžiai)
  • Universitetas
  • Alma
  • Mokesčių lengvatos
    10 - 1 balsai (-ų)
Mokesčių lengvatos. (2012 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokesciu-lengvatos.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 21 d. 01:29
×