Mokesčių projektas Agliavandenilių išteklių mokesčio analizė


Įvadas. Angliavandenilių išteklių mokestis. Mokesčio objektas ir mokėtojai. Mokesčio tarifai. Mokesčio apskaičiavimas ir sumokėjimas. Mokesčio įskaitymas. Angliavandenilių išteklių analizė. Angliavandenilių išteklių mokesčio dalis tarp aplinkosauginių mokesčių. Angliavandenilių išteklių mokesčio dalis tenkanti į valstybės biudžeta. Lietuvos naftos sektorius. Angliavandenilių išteklių mokesčio perspektyva Lietuvoje. Išvados. Literatūra. Priedai.


Valstybei norint atlikti visas savo funkcijas reikia didelių išteklių, vienas iš svarbiausių šaltinių yra mokesčiai. Kiekvienas žmogus susiduria su mokesčiais, nes visi turime vykdyti šią valstybės nustatytą prievolę.

Mokesčių rūšių yra labai įvairių, tačiau vienas iš svarbesnių yra agliavandenilių išteklių mokestis. Šiame darbe bus nagrinėjamas agliavandenilių išteklių mokestis ir praktinio taikymo ypatumai.

Naftą žmonės atrado jau seniausiais laikais. Nafta- tai žemės plutoje susidaręs aliejaus konsistencijos degus skystis. Jos randama nuosėdinės kilmės uolienose, įsisunkusi į smėlį, smiltainį, klintį. Dujos- natūraliai susidariusių degiųjų dujų mišinys, naudojamas kaip kuras. Dujos randamos naftos telkiniuose, taip pat jos susidaro akmens anglies šachtose.

Šiandien naftos ir dujų poreikis pasaulyje labai didelis. Ji yra daugelio pramonės produkcijos, beveik viso pasaulio transporto kuro žaliava. Daugiau kaip 60% išgaunamos naftos naudojama kurui gaminti. Šiuo metu nafta yra pagrindinis ir svarbiausias pasaulinės ekonomikos energijos šaltinis.

Darbo tikslas: išanalizuoti agliavandenilių išteklių mokestį ir jo praktinio taikymo ypatumus.

Pirmoje projekto dalyje aptariama teorinė medžiaga, kurioje nagrinėjama angliavandenilių išteklių praktinio taikymo ypatumai. Antroje projekto dalyje aprašoma praktinė dalis, kurioje analizuojamas angliavandenilių išteklių mokestis 2012-2014 metais valstybės biudžete. Trečiuoja pateikiamos įmonės kurios įtakoja naftos gavybą Lietuvoje o ketvirtoj nagrinėjama

Šiuo įstatymu nustatytas mokesčio objektas ir mokesčio mokėtojai, kurie pagal šį įstatymą privalo mokėti mokestį į Lietuvos Respublikos biudžetą. Angliavandelinių išteklių mokesčio moketojai už šio istatymo pažeidumus yra baudžiami:

Agnlivandenilių išteklių mokesčių moketojas turi gerai žinoti šį įstatymą ir jo laikytis.

1.1 Mokesčio objektas ir mokėtojai

Įstatyme yra nustatyta, kad mokesčio mokėtojai moka už mokesčio objektą, t.y. išgautus angliavandenių išteklius. Šiam mokesčiui apskaičiuoti naudojami tam tikri tarifai, pagal kuriuos nustatomos galutinės mokamos sumos.

1.3 Mokesčio apskaičiavimas ir sumokėjimas

Šiame skyriuje atliekama angliavandenilių išteklių mokesčio analizė. Analizuojama kokią dalį angliavandenilių išteklių mokesčio sudaro tarp aplinkosauginių mokesčių 2012-2014 m. ir nagrinėjama surenkamas angliavandenilių išteklių mokestis valstybės biudžete. Nagrinėjami duomenis pateikti 1 priede.

Angliavandenilių išteklių mokesčio dalis tarp aplinkosauginių mokesčių

Aplinkos ministerijos administruoja keturius mokesčius, tarp šių mokesčių yra angliavandenilių išteklių mokestis. Paveikslėlyje toliau pateikiama angliavandenilių išteklių dalis tarp visų aplinkos ministerijos administruojamų mokesčių surinktų į nacionalinį biudžetą 2012-2014 m., šioje dalyje analizuosime angliavandenilių išteklių mokesčio kitimą tarp kitų aplinkosauginių mokesčių.

2012 m. didžiausia dalis Aplinkos ministerijos administruojamų mokesčių surinko atskaitymams nuo pajamų pagal Lietuvos Respublikos miškų įstatymą - 69878 tūks. litų o mažiausia angliavandenilių išteklių mokestis – 34875 tūks. litų.

2013 m. Aplinkos ministerija iš visų administruojamų mokesčių surinko 196723 tūkst. litų, tarp jų mažiausia dalį sudaro - naftos ir dujų išteklių mokestis - 26589 tūkst. litų, tai sudaro 12% visų surinktų pajamų. Didžiausia dalis mokesčių surinko atskaitymams nuo pajamų pagal Lietuvos Respublikos miškų įstatymą – 81507 tūkst. litų ir tai sudaro 35% visų surinktų pajamų.

Aplinkos ministerija iš visų administruojamų mokesčių 2014 m. surinko 225438 tūkst. litų, didžiausia dalis mokesčių surinko atskaitymams nuo pajamų pagal Lietuvos Respublikos miškų įstatymą (31%), panašiai surinko mokesčiai už valstybinius gamtos išteklius (29%) ir mokestis už aplinkos teršimą (25%). Mažiausiai pajamų surinko angliavandenilių išteklių mokestis (15%).

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 111 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (3101 žodžiai)
  • Universitetas
  • Julija
  • Mokesčių projektas Agliavandenilių išteklių mokesčio analizė
    10 - 5 balsai (-ų)
Mokesčių projektas Agliavandenilių išteklių mokesčio analizė. (2016 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokesciu-projektas-agliavandeniliu-istekliu-mokescio-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 12:04
×