Mokesčių rodikliai


Įvadas. Individuali veikla, jos registarvimas ir mokami mokesčiai. Uždaroji akcinė bendrovė „Profedrauda“ ir jos mokami mokesčiai. Gyventojų pajamų mokestis. Pridėtinės vertės mokestis. Išvados. Literatūra.


Darbo tikslas – išanalizavus mokesčių rodiklius, parengti fizinio ir juridinio asmens mokesčių deklaracijas.

Apskaičiuoti ir užpildyti fizinio asmens, vykdančio individualią veiklą, mokesčių deklaracijas.

Darbo metodai – teorinės ir praktinės literatūros ir kitų šaltinių analizė

Šaltinis: sudaryta darbo autorių remiantis eektroniniu šaltiniu – valstybinė mokesčių inspekcija

Verslo liudijimo mokečiai yra fiksuoti, kiekvienam mėnesiui yra tam tikros sumos, kurias reikia sumokėti, GPM kiekvienoje savivaldybėje yra skirtingas, tačiau taip pat priklauso ir nuo veiklos rūšies. Individualioje veikloje tik PSD yra fiksuotas, visi kiti mokesčiai momami nuo gautų pajamų, VSD mokamas tik nuo pusės pelno, o GPM priklausomai nuo veiklos pobūdžio yra 5 arba 15 proc.[8]

Individualią veiklą vykdantis asmuo pateikė prašymą VMI už 2015 m. pervesti 2 proc. paramos nuo sumokėto gyventojo pajamų mokesčio Lietuvos ekonomikos dėstytojų asociacijai 3 metams į priekį ir 1 proc. respublikonų partijai 2 metams į priekį.

Gautos pajamos iš Japonijos yra apmokestinamos kartu su gautomis pajamomis Lietuvoje. Deklaruojamos pajamos per metus yra 63 964 + 87,40 = 64 051,40 Eur.

Sodros mokesčiui yra taikomi du tarifai – valstybinio socialinio draudimo (28,5 proc.) ir privalomojo sveikatos draudimo (9 proc.). Bendras tarifo dydis – 37,50 proc.. Norint apskaičiuoti apmokestinamas pajamas reikia atimti turimas išlaidas, bet kadangi išlaidų pagrindžiančių dokumentų nėra, apmokestinamos pajamos bus 70 proc. deklaruojamų pajamų.

Draudimo konsultantas nori pervesti 2 proc. paramos Lietuvos ekonomikos dėstytojų asociacijai ir 1 proc. – Respublikonų partijai nuo gyventojų pajamų mokesčio, taigi:

Kiekviena įmonė nepriklausomai nuo veiklos turi mokėti mokesčius, o priklausomai nuo veiklos atsiranda papildomi ir skirtingi moeksčiai.

Lietuvos mokesčių sistemą – tai vienas su kitu susijusių mokesčių visumą. Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo 13 straipsnyje pateikiami mokesčiai:

Šaltinis. Sudaryta darbo autorių pagal pateiktus duomenis ir remiantis elektroniniu šaltiniu EVRK klasifikatoriumi

Įmonėje dirba 11 darbuotojų: generalinis direktorius, administratorė, finansų direktorė, direktoriaus pavaduotojas, trys specialistai, vyr. buhalterė, vadybininkas, vairuotojas ir valytoja. Atlyginimas mokamas dalimis – avansas mokamas 14 mėnesio dieną, o likusi dalis mokama paskutinę to mėnesio dieną. Įmonė nuomojasi automobilius iš savo darbuotojų, tai dirbančiųjų pajamos nesusijusios su darbo santykiais šių pajamų išmokėjimas nesutampa su darbo užmokesčio išmokėjimo diena.

Gyventojų pajamų mokesčio objektas yra visos nuolatinio Lietuvos gyventojo pajamos, kurių šaltinis yra Lietuvoje ir ne Lietuvoje. Pajamų mokesčio mokestinis laikotarpis sutampa su kalendoriniais metais. Pagal pateiktus duomenis įmonė nuomojasi automobilius iš savo darbuotojų, todėl yra su darbo santykiais nesusijusių pajamų.

Gyventojų pajamų mokestis (GPM) gaunamas iš apmokestinamų pajamų atėmus neapmokestinamą pajamų dydį bei papildomai neapmokestinamą pajamų dydį bei padauginus iš penkiolikos procentų tarifo, taiga norint gauti GPM, visų pirmą reikia apsiskaičiuoti NPD bei PNPD.

Kad suskaičiuoti darbuotojo atlyginimą, pirmiausia reikia apskaičiuoti mokamų mokesčių sumas ir jas atminusuoti, taip pat reikia apsiskaičiuoti NPD ir PNPD, kad žinotio nuo kokios sumos bus mokami mokesčiai.

UAB „Profedrauda“ 2016 metais balandžio mėnesį suteikė draudimo paslaugų Lietuvos įmonėms už 191 208,50 Eur, Vokietijos bendrovei suteikė konsultavimo paslaugų, kurių apmokestinamoji vertė - 389,89 Eur ir už 48 974 Eur suteikė rizikos ir žalos vertinimo paslaugų.

  • Microsoft Word 42 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (3250 žodžiai)
  • Kolegija
  • Indrė
  • Mokesčių rodikliai
    10 - 1 balsai (-ų)
Mokesčių rodikliai. (2017 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokesciu-rodikliai.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 24 d. 03:26
×