Mokesčių sistema aprašymas


Mokesčių sistema. Mokesčiai yra įstatyminiu pagrindu besiremiantys privalomi mokėjimai į tam tikro valdymo lygio biudžetą valstybės ar savivaldybių. Trys pagrindinės mokesčiu funkcijos. Fiskalinė funkcija. Perskirstomoji funkcija. Reguliavimo funkcija. Efektyvios mokesčių sistemos formavimo principai. Pagrindinius reikalavimus efektyviai mokesčiu sistemai. Užtikrinti būtinas valstybei pajamas. Siekti apmokestinimo teisingumo. Administravimas turi būti paprastas ir aiškus. Ekonomiškai efektyvi. Apmokestinimo teisingumas. Požiūrius į apmokestinimo teisingumą. Pripažintos naudos principas. Mokumo principas. Horizontalųjį teisingumą. Vertikalųjį teisingumą. Administravimo paprastumo reikalavimą. Ekonominis efektyvumas. Mokesčių naštą.


Žinoma, nei vieno iš paminėtų principų nėra taip paprasta interpretuoti ir įgyvendinti. Taikant pripažintos naudos principą, mokesčių mokėtojui turi būti žinoma ta nauda, kurią jis gali gauti - tik tada šis principas bus veiksmingas. Taikant mokumo principą privaloma žinoti ir sugebėti, kaip tą mokumą nustatyti. Tai yra esminiai sunkumai, todėl nė vienas principas neturi žymesnio pranašumo praktinio realizavimo požiūriu. Taip pat praktikoje nėra mokesčių atskyrimo pagal jų panaudojimo tikslus. Nežiūrint į šiuos trūkumus, abu principai yra svarbūs ir turi nors ir ribotą pritaikymą sudarant teisingą mokesčių struktūrą.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1015 žodžiai)
  • Milvydas
  • Mokesčių sistema aprašymas
    10 - 9 balsai (-ų)
Mokesčių sistema aprašymas. (2016 m. Balandžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokesciu-sistema-aprasymas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 02:02
×