Mokesčių sistema Lietuvoje (2)


Įvadas. Netiesioginių mokesčių pajamų analizė. Pridėtinės vertės mokestis. Akcizo mokestis. Muito mokesčiai. Tiesioginiai mokesčiai. Pelno mokestis. Gyventojų pajamų mokestis. Nekilnojamo turto mokestis. Mokestis už aplinkos teršimą. Mokestis už valstybinius gamtos išteklius. Žemės mokestis. Išvados. Literatūros sąrašas.

Yra išskiriamos šios muitų mokesčių rūšys: bendrieji, specialieji, kompensaciniai, antidempingo, protekciniai.

Lietuvos Respublikoje pelno mokesčio apskaičiavimo, deklaravimo ir sumokėjimo tvarka yra nustatyta Pelno mokesčio įstatyme. Pirmą kartą šio mokesčio taikymas buvo reglamentuotas 1990 m. liepos 31 d. priimtame LR Juridinių asmenų pelno mokesčio įstatyme (Valstybės žinios, 1990, Nr.24) ir vėliau priimtuose jo papildymuose.

Mokestis apskaičiuojamas ir deklaruojamas už mokestinius metus. Gali būti mokamas avansinis pelno mokestis už metus arba pasibaigus mokestiniam laikotarpiui už metus pateikiama deklaracija (iki kiekvienų metų spalio 1 d.). Apie užsienio vienetams išmokėtas pajamas ir gautą pelną pateikiama mėnesinė deklaracija iki kito mėnesio 15 d. Visi skaičiavimai yra atliekami remiantis pajamų ir sąnaudų principais bei kitais principais, reglamentuojančiais buhalterinę apskaitą. Apskaičiuojant Lietuvos Respublikos vieneto apmokestinamąjį pelną iš pajamų:

Gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) mokėtojai skirstomi į nuolatinius ir nenuolatinius gyventojus. Nuolatiniai gyventojai iš esmės yra laikomi asmenys gyvenantys, dirbantys bei turintys asmeninių, socialinių ir ekonominių interesų Lietuvoje. Nenuolatiniais gyventojais laikomi užsienio valstybių diplomatai ar kiti asmenys, kurių interesai šalyje apsiriboja tik pajamų generavimu per nuolatinę bazę.

Jei gyventojo mėnesinės pajamos viršija 800 litų, mėnesinis NPD apskaičiuojamas pagal šią formulę:

1) kai turtas naudojamas gyventojo ekonominėje ar individualioje veikloje ir su šiuo turtu susijusių

Mokesčio objektas yra: išmetami į aplinką teršalai, gamininiai, nurodyti LR Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo 3 priedėlyje bei to paties įstatymo 4 priedėlyje numatytos pripildytos pakuotės (I priedas).

Mokesčio objektas - Valstybiniai gamtos ištekliai. Mokesčio tarifai taikomi tokie, kokie numatyti Mokesčio už valstybinius gamtos išteklius įstatymo prieduose. (II priedas).

Mokesčio apskaičiavimo, taikymo ir sumokėjimo tvarką reglamentuoja LR Žemės mokesčio įstatymas.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2013 m.
  • 15 puslapių (3161 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agne
  • Mokesčių sistema Lietuvoje (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Mokesčių sistema Lietuvoje (2). (2013 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokesciu-sistema-lietuvoje-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 17:44
×