Mokesčių sistema Lietuvoje ir atskiroje įmonėje UAB „Uždaras ratas“ pavyzdžiu


Teorinė dalis. Mokesčių ir mokesčių sistemos samprata. Mokesčių sistema Lietuvoje. Analitinė metodinė dalis. Įmonės aprašymas. Įmonės konkurentai. Išorinės aplinkos analizė. Pest analizė. Praktinė dalis. Trumpas įmonės apibūdinimas. Mokesčių sistema UAB „Uždaras ratas“ įmonėje. Išvados ir pasiūlimai. Literatūros sarašas.


Įvadas - temos aktualumas, problema, tyrimo objektas, tikslas ir uždaviniai jam pasiekti, tyrimo metodai, pagrindiniai apibendrinti teoriniai ir kiti šaltiniai, kokie gauti pagrindiniai darbo rezultatai ir praktinė nauda;

1-oji darbo dalis, skirta teoriniams teiginiams atskleisti, sąvokoms, klasifikavimui ir kt. specifiniams klausimams, susijusiais su pasirinktos problemos ir t.t. bruožais, rinkų ypatumais ir kt., pasirinktų priemonių privalumais ir trukumais, galiausiai pasirenkant vertinimo teorinius modelius ar metodikas;

2-oji darbo dalis yra analitinio tiriamojo pobūdžio, rengiama remiantis faktine tiriamojo objekto, jo aplinkos ir kitų rodiklių, vykstančių procesų ir t.t. medžiaga. 2-osios dalies pradžioje apibūdinamas tiriamasis objektas, veiklos sritis ir aplinka;

3-osios darbo dalies paskirtis – atsižvelgiant į teorinius teiginių, pasirinktą teorinį modelį, schemą, koncepciją ir analizės rezultatus ekonomiškai pagrįsti ir parinkti priemonės ir būdus įmonės pelno galimybėms ir grąžai didinti, kitiems veiksmams, skirtiems problemai (iškeltai Įvade) spręsti;

Išvados (arba išvados ir pasiūlymai) pateikiamos iš visų trijų pagrindinių darbo dalių, įrodant, kad darbo tikslas pasiektas, uždaviniai išspręsti. Išvados išdėstomos atskirais punktais, glaustai ir aiškiai. Siūlymai turi būti konkretus, darbe nurodomi jų vykdytojai, terminai, tam būtini ištekliai ir laukiamas rezultatas.

Šiais laikais Lietuvoje taikoma mokesčių sistema, sukelia daug kliūčių susikurti ar įsitvirtinti rinkoje naujoms įmonėms. Šiame darbe bus nagrinėjama naujai įsteigtos paslaugų teikimo bendrovės mokami mokesčiai valstybei.

Gyventojų pajamų mokestis ankščiau dar vadinamas fizinių asmenų mokesčiu yra taikomas fizinio asmens gaunamoms pajamoms- darbo užmokesčiui, honorarui, individualios veiklos pajamom, turto nuomos ir pan.

PSD mokestisyra 9 % (išjų 6 % tenka sveikatos draudimui, o 3 % pensijų ir socialiniam draudimui nuo minimalios algos.

Įmonių kataloguose UAB „Uždaras ratas“ priskiriama remonto paslaugų tiekimo sričiai. Didžioji dalis įmonės pelno susideda iš remonto darbų. Įmonės vartotojai:

Šių įmonių remonto paslaugų užsakymai sudaro apie 80% visų įmonės pajamų, todėl UAB „Uždaras ratas“suinteresuota teikti įvairias privilegijas ir nuolaidas siekiant neprarasti šių klientų.

UAB „ Autokurtas“ – viena pagrindinių UAB „Uždaras ratas“ konkurentų. Jos pagrindinė veikla yra sunkvežimių remontas. Ji konkuruoja su UAB „Uždaras ratas“ atliekant remonto darbus sunkvežimiams.

Dar vienas iš konkurentų tai UAB „Skuba“, ši įmonėyra senbuvė šioje šakoje. Ji suteikia daugiau remonto paslaugų, jos darbo laikas ilgesnis negu UAB „Uždaras ratas“. Minėtos įmonės yra pagrindinės konkurentės, taipogi šioje sferoje yra daug mažų bendrovių teikiančiu tokias paslaugas.

Konkurentai turi didelę įtaką nagrinėjamos įmonės veiklai, kadangi UAB „Uždaras ratas“ yra jauna įmonė. Jai sunkiau mažinti paslaugų kainas, ką gali padaryti didesnė įmonė norėdama patraukti iš kelio kitus.

Darbo laikas.Konkurentų darbo laikas yra 12 valandų per dieną 7 dienas per savaitę , UAB „Uždaras Ratas“ darbo laikas 8 valandos per dieną 6dienas per savaitę.

Patalpos. Minėtose Įmonėse patalpos yra kur kas didesnės ir prabangesnės.

Priėmimo greitis. Pagrindinės konkurentės turi didesnes patalpas ir daugiau darbuotojų negu nagrinėjama įmonė, todėl gali greičiau teikti remonto paslaugas, o nagrinėjamoje įmonėje mažiau todėl dažnai tenka užsirašyti į eilę.

Prasta strateginė darbo vieta, pagrindiniai konkurentai įsikūrusią ne prie pagrindinių miesto kelių ar logistikos įmonių.

Teikiamų paslaugų kaina. Valandiniai konkurentų įkainiai yra didesni lyginant su nagrinėjamos įmonės įkainiais.

  • Finansai Kursinis darbas
  • Microsoft Word 148 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (4470 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rimas
  • Mokesčių sistema Lietuvoje ir atskiroje įmonėje UAB „Uždaras ratas“ pavyzdžiu
    10 - 4 balsai (-ų)
Mokesčių sistema Lietuvoje ir atskiroje įmonėje UAB „Uždaras ratas“ pavyzdžiu. (2017 m. Rugpjūčio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokesciu-sistema-lietuvoje-ir-atskiroje-imoneje-uab-uzdaras-ratas-pavyzdziu.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 04:46
×